Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Wybór kierunku studiów

StudiaWybór kierunku studiów jest jedną z najcięższych decyzji życiowych. Nikogo to nie dziwi, w końcu od tego zależy nasza przyszłość. Niektórzy już od początku szkoły średniej wiedzą na jakie studia chcą uczęszczać. Co jednak w przypadku, gdy na złożenie dokumentów zostało nam dosłownie kilka dni, a my nadal nie wiemy co chcemy studiować?

Wybór potencjalnych kierunków

Istnieje prosty sposób dla osób, które kompletnie nie wiedzą co chcą studiować. Jest opisany w kilku krokach.
1.Szukamy listy dostępnych kierunków.
2.Robimy wstępna selekcje, odrzucamy te, które kompletnie nas nie interesują.
3.Odrzucamy te, na które nie mamy możliwości dostania się, z uwagi na przedmioty potrzebne do rekrutacji. Jeżeli wybór ten mamy jeszcze przed sobą, to pomijamy ten krok.
4.Kolejna selekcja, odrzucamy kierunki bez żadnych perspektyw. Jeżeli jesteśmy zdecydowani co do miast/miasta, to odrzucamy również te, których nie ma w ofercie uczelni.
5.Na tym etapie powinno zostać nam już tylko kilka kierunków. Czytamy na internecie o każdym z kierunków. Chodzi o opinie i perspektywy pracy. Należy również sprawdzić plan studiów, spis przedmiotów, które będą wykładane na danym kierunku.
6.Po bardzo dokładnym zapoznaniu się z tematem, powinniśmy być w stanie wybrać nasz upragniony kierunek lub przynajmniej 2 – 3, które nas interesują.

Perspektywy, czyli rynek pracy

Pierwszym pytaniem, które powinniśmy sobie zadać wybierając kierunek, jest pytanie o jego opłacalność. Chodzi o perspektywy po jego ukończeniu. Musimy zastanowić się nad tym, co będziemy robić w przyszłości. Zapotrzebowanie na rynku pracy jest różne, często nie ma nic wspólnego z ofertą uczelni. Może okazać się, że po studiach będziemy zmuszeni podjąć pracę w zawodzie, który jest niezwiązany z naszym wykształceniem lub zmienić miejsce zamieszkania. Dlatego należy rozważnie wybierać kierunek.

Zainteresowania czy opłacalność?

Nawet, gdy posiadamy konkretne zainteresowania, to nie zawsze decydujemy się na związane z nim studia, w obawie o brak pracy w zawodzie po ich ukończeniu. Należy jednak pamiętać, że studiowanie kierunku, który kompletnie nas nie interesuje, jest dla nas męczący, może się źle skończyć. Depresje, niezdane egzaminy, a nawet zawalenie studiów – to wszystko może nas czekać, jeżeli będziemy na studiach, które znienawidzimy. Dlatego warto poszukać kompromisu, przeanalizować wszystkie za i przeciw tak, abyśmy tego nie żałowali w przyszłości. Jeżeli będą dla nas nudne, to nie będziemy w tym dobrzy i nie znajdziemy wymarzonej pracy pomimo ukończenia perspektywicznego kierunku.

Predyspozycje

Musimy ocenić, czy nadajemy się na dane studia. Przykładowo ciężko studiować medycynę mdlejąc na widok krwi, czy architekturę nie potrafiąc narysować prostej kreski. Zaległości ze szkoły średniej można nadrobić, ale nie oszukujmy się, aby studiować niektóre kierunku, a po studiach być naprawdę dobrym w danym zawodzie, trzeba mieć do niego chociaż minimalne predyspozycje.

 
Praca podczas studiów

Praca na studiachJak pogodzić studia i pracę? Wielu absolwentów szkół średnich, decydując się na kontynuowanie edukacji n

Czy warto studiować?

StudiaCzy warto studiować? Nie od dziś wiadomo, że "nauka to potęgi klucz". Dlatego wielu młodych, uzdolnionych l


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl