Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Umowy o pracę

325Jest kilka rodzajów umów o pracę i każdy pracownik powinien je znać, aby wybrać dla siebie tą, jaka mu najbardziej odpowiada. Pierwszy typ umów to umowy terminowe.

Należy do nich umowa o pracę na okres próbny. Poprzedza ona spisanie umowy o pracę. Taką umowę zawiera wiele osób, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową. Taka umowa jest podpisywana na nie więcej niż trzy miesiące.

Dla pracownika jest to czas, kiedy może sprawdzić się na danym stanowisku, ocenić, czy podoła obowiązkom. Pracodawca z kolei może odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zatrudniona osoba to pracownik, jakiego szuka.

Po upłynie okresu próbnego umowę można przedłużyć jako umowę o pracę lub podziękować kandydatowi za współpracę, jeśli się nie sprawdził. Wiele osób jest również zatrudnianych na podstawie umowy o zastępstwo, na czas nieobecności jednego z pracowników. Kolejnym typem umowy jest umowa terminowa na czas określony. Okres trwania takiego stosunku pracy jest dokładnie określony w dokumencie.

Często z pracownikami podpisuje się również umowy cywilnoprawne. Do najpopularniejszych należą umowa o dzieło oraz umowa zlecenia. Umowa o dzieło zakłada, że pracownik w danym czasie wykona zleconą pracę. Umowa o dzieło z kolei zakłada wykonanie dzieła, czyli na przykład napisania artykułu, książki czy piosenki. Jest to często podpisywana umowa w zawodach artystycznych i twórczych.

Oprócz umów terminowych, wyróżnia się również te bezterminowe. Należy do nich umowa o pracę na czas nieokreślony. Dla pracodawcy niesie ona największe obciążenia, z kolei dla pracownika jest to najbardziej korzystny i bezpieczny rodzaj umowy o pracę. W umowie powinny być zawarte takie informacje jak: czas pracy, jej rodzaj, zakres obowiązków, miejsce wykonywania zadań, godziny pracy, powinny zostać tam podane również informacje o wynagrodzeniu jak i sposobie wypowiedzenia umowy. Podpisując umowę o pracę, należy pamiętać, aby dokładnie się z nią zapoznać. W naszym prawie polskim tego typu dokumenty są sporządzane na piśmie.

 
Szukanie pracy za granicą

Szukanie pracy za granicąBezrobocie w Polsce to wciąż olbrzymi problem, którego rozwiązanie zapewne szybko nie nastąpi. Dlatego praca za

Ocena ryzyka zawodowego - podstawowe informacje

Ocena ryzyka zawodowegoOcena ryzyka zawodowego i pierwsza pomoc, to najistotniejsze zagadnienia szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higie


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl