Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Umowy o pracę

325Jest kilka rodzajów umów o pracę i każdy pracownik powinien je znać, aby wybrać dla siebie tą, jaka mu najbardziej odpowiada. Pierwszy typ umów to umowy terminowe.

Należy do nich umowa o pracę na okres próbny. Poprzedza ona spisanie umowy o pracę. Taką umowę zawiera wiele osób, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową. Taka umowa jest podpisywana na nie więcej niż trzy miesiące.

Dla pracownika jest to czas, kiedy może sprawdzić się na danym stanowisku, ocenić, czy podoła obowiązkom. Pracodawca z kolei może odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zatrudniona osoba to pracownik, jakiego szuka.

Po upłynie okresu próbnego umowę można przedłużyć jako umowę o pracę lub podziękować kandydatowi za współpracę, jeśli się nie sprawdził. Wiele osób jest również zatrudnianych na podstawie umowy o zastępstwo, na czas nieobecności jednego z pracowników. Kolejnym typem umowy jest umowa terminowa na czas określony. Okres trwania takiego stosunku pracy jest dokładnie określony w dokumencie.

Często z pracownikami podpisuje się również umowy cywilnoprawne. Do najpopularniejszych należą umowa o dzieło oraz umowa zlecenia. Umowa o dzieło zakłada, że pracownik w danym czasie wykona zleconą pracę. Umowa o dzieło z kolei zakłada wykonanie dzieła, czyli na przykład napisania artykułu, książki czy piosenki. Jest to często podpisywana umowa w zawodach artystycznych i twórczych.

Oprócz umów terminowych, wyróżnia się również te bezterminowe. Należy do nich umowa o pracę na czas nieokreślony. Dla pracodawcy niesie ona największe obciążenia, z kolei dla pracownika jest to najbardziej korzystny i bezpieczny rodzaj umowy o pracę. W umowie powinny być zawarte takie informacje jak: czas pracy, jej rodzaj, zakres obowiązków, miejsce wykonywania zadań, godziny pracy, powinny zostać tam podane również informacje o wynagrodzeniu jak i sposobie wypowiedzenia umowy. Podpisując umowę o pracę, należy pamiętać, aby dokładnie się z nią zapoznać. W naszym prawie polskim tego typu dokumenty są sporządzane na piśmie.

 
Praca po studiach

129Ostatnie egzaminy, uzyskanie dyplomu, pierwsza praca: właśnie tak wielu studentów wyobraża sobie zakończenie edukacji w szkole wyższej. Niestety, nie zawsze wszystk

Student na rynku pracy

Student na rynku pracyPracujemy aby żyć, czy może żyjemy by pracować - to pytanie zadaje sobie każdy dorosły człowiek na całym świecie. Jak to

Jak przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną?

Jak przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną?Rozmowa kwalifikacyjna jest tym etapem postępowania rekrutacyjnego, którego kandydaci boją

Gdzie i jak szukać pracy?

Gdzie i jak szukać pracy?Poszukiwanie pracy nie wydaje się nam przyjemna czynnością, ale wiele osób musi znaleźć zatrudnienie, zarówno stałe jak

Szukanie pracy za granicą

Szukanie pracy za granicąBezrobocie w Polsce to wciąż olbrzymi problem, którego rozwiązanie zapewne szybko nie nastąpi. Dlatego praca za

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl