Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Ubiór a wyrażenie siebie…

Wyrażenie siebieUbiór a wyrażenie siebie…

Biała koszula, okulary, starannie upięte włosy i kilka grubych książek w ręku - tak większość ludzi chciałaby widzieć współczesnego studenta. a jak w rzeczywistości wygląda dziś polski student? Studia to czas, kiedy młody człowiek zdobywa upragnioną wolność: ma skończone osiemnaście lat, co oznacza, że według prawa jest już dorosły; ma także za sobą etap obowiązkowej nauki, pożegnał się ze szkołą średnią, a życie stoi przed nim otworem i kusi wieloma przyjemnościami oraz atrakcjami.

Tylko od niego zależy jak potoczą się jego dalsze losy i jak będzie wyglądać przyszłość; dlatego starannie wybiera kierunek studiów. Zdaje sobie sprawę, że to ostatni etap edukacji, po której zacznie się prawdziwe, dorosłe i zawodowe życie, pełne reguł, którym będzie trzeba się podporządkować i sprostać. Młodzi ludzie są świadomi, że należy maksymalnie wykorzystać czas studiów, aby w przyszłości mieć co wspominać i co opowiadać bliskim. Nie chcą także niczego żałować, dlatego starają się korzystać ze wszystkich okazji, które oferuje im młodość, a do których prawdopodobnie nie będzie już powrotu. Oprócz nauki, zabawy oraz zawiązywania się nowych znajomości i przyjaźni, młodzież chce wyrazić swoją indywidualność, unikatową osobowość. Najłatwiej jest zrobić to przez pryzmat własnego wyglądu i ubioru. To również ostatnia szansa na szaleństwo przed dostosowaniem się do kanonów panujących w przyszłej, nierzadko wymarzonej pracy.

Zatem studenci zaznaczają swoją osobowość i zainteresowania poprzez własny wygląd, więc w zatłoczonym tramwaju często widzi się dziewczynę ubraną w ołówkową spódnicę, żakiet i buty na wysokim obcasie, która czyta książkę Podstawy adwokatury, a tuż obok młodego chłopaka z dwudniowym zarostem i słuchawkami; w wełnianym swetrze, trampkach, z laptopem w ręku, wysiadającym przy Wydziale Informatyki. Natomiast w kolejce do Dziekanatu łatwo wyróżnić ludzi, studiujących kierunki związane ze sztuką lub filozofią - są ubrani wygodnie, kolorowo i nierzadko targają ze sobą wielkie teczki, na których widnieją wymyślne, staranne „małe dzieła sztuki”, prosto z wyobraźni właściciela. Wszystkie te osoby są w przybliżonym wieku, a jednak nie są do siebie podobne lub powtarzalne. To właśnie tacy ludzie nadają kolor każdemu większemu miastu. Świat byłby bardzo przewidywalny i pełen nudy, gdyby wszyscy wyglądali tak samo i jednakowo.

Czyż nie lepiej i przyjemniej jest patrzeć na te "kolorowe ptaki" niż na ludzi, którzy o określonej porze wychodzą z pracy w banku lub budynku korporacji; wszyscy ubrani w szare garsonki i garnitury, tzw. mundurki, bez odrobiny wyobraźni i zaznaczenia swojej indywidualności. Zatem warto czasem spojrzeć inaczej na kobietę, która doradza nam w banku i jest ubrana bardzo oficjalnie; codziennie, niezależnie od pogody i samopoczucia, w ten sam uniform. a jeśli w przeszłości ta schludna kobieta pod wpływem chwili farbował włosy na niebiesko i nosiła glany? Teraz jednak musi poddać się wymogom instytucji, którą sobą reprezentuje. Może właśnie dlatego młodzi ludzie przewidując własną przyszłość starają się bezkarnie korzystać z życia i pewnej swobody, jaką oferują studia - czas między zasadami szkoły średniej a kanonami prezencji przyszłej, wymarzonej pracy.

 
Praca podczas studiów

Praca na studiachJak pogodzić studia i pracę? Wielu absolwentów szkół średnich, decydując się na kontynuowanie edukacji n

Czy warto studiować?

StudiaCzy warto studiować? Nie od dziś wiadomo, że "nauka to potęgi klucz". Dlatego wielu młodych, uzdolnionych l


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl