Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Terapia uzależnień komputerowych

Terapia uzależnień komputerowychChoć większość z nas traktuje go jako narzędzie pracy, dla wielu jest on wciągającą zabawką. Jeśli dodatkową jego atrakcją staje się Internet, ryzyko pojawienia się uzależnienia komputerowego znacznie wzrasta.

A że jest to poważny problem, najlepiej może świadczyć zaniepokojenie lekarzy oraz opracowane przez specjalistów terapie, mające służyć pomocą tym, którzy bez komputera i Internetu już żyć nie potrafią.

Szczególnie podatne na uzależnienie od komputera stają się dzieci - uzależnienie od gier komputerowych, którym komputer towarzyszy już od najmłodszych lat życia. Ma to swe pozytywne strony, m. in. w szkole, w której za pomocą materiałów multimedialnych można przeprowadzić ciekawe zajęcia. Jest jednak i pewien problem związany z wszechobecnością komputerów. Wielu młodych ludzi spędza przy nim zdecydowanie zbyt wiele czasu. Brak spotkać towarzyskich z rówieśnikami, brak ruchu na świeżym powietrzu oraz brak innych zainteresowań - wszystko to negatywnie może odbić się na dalszych losach dziecka zafascynowanego od najmłodszych lat wirtualnym światem. Choć komputer może być rewelacyjnym materiałem pomagającym w nauce, to jako zabawka nie jest on zalecany dzieciom i młodzieży. Wciąga, zaś uzależnienia komputerowe mogą tak samo utrudnić życie jak każdy inny nałóg. Zarówno dzieci, jak i dorośli, dla których komputer oraz Internet stały się całym światem, mogą skorzystać ze specjalistycznej pomocy.

Uzależnienie dzieci

W przypadku dzieci bardzo ważna jest kontrola rodziców zarówno nad tym, co dziecko robi przy komputerze, jak i kontrola ilości czasu, jaki poświęcany jest przez malucha na gry komputerowe oraz buszowanie po Internecie. W terapii uzależnień komputerowych u dzieci ważną rolę odgrywa rodzina. Jeśli rodzice potrafią rozmawiać z dzieckiem oraz zaoferować mu inne rozrywki ryzyko uzależnienia ich pociechy od komputera znaczenie maleje. Specjaliści podkreślają, że obecnie rozwijanie zainteresowań u dzieci - szczególnie tych pozakomputerowych - jest bardzo ważne.

Uzależnienie dorosłych

Dorośli również podatni są na uzależnienia, przy czym w ich przypadku najbardziej wciągający okazuje się Internet. Wielu nałogowych internautów wymaga pomocy ze strony specjalistów, zaś w ich leczeniu wykorzystywane są różne formy psychoterapii. Głównym jej celem jest nauczenie osoby dotkniętej takim problemem umiejętności racjonalnego korzystania z Internetu oraz kontrolowania czasu spędzanego każdego dnia w sieci. Ponieważ problem uzależnień komputerowych wśród dorosłych jest bardzo poważny, na całym świecie powstają coraz liczniejsze ośrodki pomocy oraz organizacje, w których można znaleźć niezbędne wsparcie.

 
Jak uczyć się skutecznie?

Skuteczna naukaJak uczyć się skutecznie? Niestety wiele ludzi mimo, że uczą się godzinami, poświęc

Edukacja w Polsce

105Kilkuletnie dziecko zostaje posłane do przedszkola nie tylko dlatego, że rodzice muszą pracować, ale również dlatego, że w przedszkolu ma szansę nawiązać znajomości

Zjawiska paranormalne, parapsychologia - wiara czy nauka?

Zjawiska paranormalne, parapsychologiaZjawiska paranormalne, parapsychologia - wiara czy nauka?

Blogi internetowe

111Internetowe blogi były i nadal są bardzo popularne. Co więcej: nic nie zapowiada zmiany tego stanu, ponieważ bloguje coraz więcej osób.

Trendy edukacyjne w Polsce - studia, kursy zawodowe

StudiaTrendy edukacyjne w Polsce - studia, kursy zawodowe. Ostatnie badania statystyczne pokazują, że Polacy


  Kursy języka angielskiego dla firm

  Inwestycja w kadry, to nie tylko inwestowanie w pracowników i ich indywidualne...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl