Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Szkolenie biznesowe kluczem do sukcesu

Szkolenie biznesoweZmotywowany pracownik, który czuje, że jest na właściwym miejscu wkłada ponad sto procent swoich możliwości w pracę, którą wykonuje. Stąd też liczba szkoleń organizowanych dla kadr, menadżerów oraz pracowników najniższego szczebla stale wzrasta.

Rośnie również wiedza właścicieli firm na temat skuteczności takich szkoleń i ich korzyści. Czy Ty również należysz do grona uświadomionych pracodawców?

Kompetencje podstawowe

Coraz większe konkurencja, postęp technologiczny, jak również stale rozwijający się rynek sprawia, że każdy pracownik, którego zawód związany jest z kreatywnym działaniem, jak również sprawowaniem kontroli nad konkretnymi zadaniami musi posiadać dodatkowe, acz aktualnie niezbędne umiejętności: szybkość uczenia się, elastyczność, myślenie o szerokim zasięgu, właściwa obserwacja otoczenia oraz sprawna praca w grupie. Jak się okazuje, niewykorzystywane cechy potrafią zanikać tak szybko jak nasze wspomnienia, których nie przywołujemy - dlatego też wielu pracodawców wykorzystuje udział w szkoleniach biznesowych jako najlepszy współczynnik wspomagający rozwój pracowników. Jest to inwestycja, która zwraca się wraz z wydajnością pracy uczestników szkoleń, którzy ćwiczą, a często nawet odkrywają własne umiejętności i możliwości podczas grupowych warsztatów.

Praktyczne umiejętności

Jednym z argumentów działających przeciwko chęci wysłania pracownika na szkolenie są książki edukacyjne o tematyce branżowej. To prawda, Internet, biblioteka, jak również czasopisma specjalistyczne dostarczają nam niezbędnych informacji na różne tematy. Nie ma dziedzin, ani zawodów, których nie moglibyśmy się nauczyć za pomocą materiałów pisanych. Jak się jednak okazuje,wprowadzenie wiedzy teoretycznej w życie, jest już pewną barierą nawet dla najambitniejszych pracowników. Szkolenia natomiast pozwalają uczestnikom w praktyczny sposób przyswoić nowe kompetencje i utrwalić umiejętności. Przy pomocy trenera osoby będące na szkoleniu zaczynają wykorzystywać w swojej pracy dotąd niewykorzystywane doświadczenia.

Chęć do działania

Szkolenia jak sama nazwa wskazuje, mają szkolić i edukować. Nie jest to jednak najważniejszy cel. Przede wszystkim musimy pamiętać, że koszt szkolenia związany z wysłaniem pracowników na kurs, nie jest wydatkiem, a inwestycją. Pracownik, któremu przekazuje się możliwość skorzystania ze szkolenia czuje się doceniony i wyróżniony. Badania wykazują, że osoby biorące udział w szkoleniach z ich branży zaczynają identyfikować się ze swoją firmą oraz lepiej rozumieć jej potrzeby. Pobudza się w nich chęć współtworzenia firmy co sprawia, iż zaangażowanie do pracy wzrasta, a wszystkie godziny spędzone w biurze są mniej stresujące. Wszystko to przekłada się na poprawę wyników w przedsiębiorstwie oraz mniejszą ilość błędów.

Szkolenia biznesowe można oceniać więc na różnych płaszczyznach korzyści - zarówno tych zawodowych, jak i prywatnych. Każdy uczestnik bowiem wraca do domu niosąc ze sobą nowe cele, motywacje oraz zadowolenie z własnych działań. Oprócz wymienionych powyżej zalet możemy wspomnieć także o wzroście prestiżu i poprawie wizerunku firmy: na zewnątrz - przez kontrahentów jesteśmy uważani za markę chcącą poprawiać ciągle jakość usług, wewnątrz struktury - przyszli i aktualni pracowni będą doceniać ciągłą możliwość rozwoju.

Tajemnicą sukcesu każdej szybko rozwijającej się firmy jest zawsze profesjonalne podejście do Klientów, ale także inwestycja w to co najważniejsze - kapitał ludzki.

Autor: www.akademiakompas.pl.

 
Szkolenia i kursy sprzedażowe

Szkolenia sprzedażoweSzkolenia sprzedażowe są jednymi z najpopularniejszych w każdej branży. Z chęcią korzystają z nich handlowcy, osoby, zatrudnione

Szkolenie zamknięte - dobre rozwiązanie dla dużych firm

Szkolenie zamknięteSzkolenia zamknięte pozwalają na cięcie kosztów, a jednocześnie zapewniają dostosowanie się do szczegółowych potrzeb firmy. Tak w za


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl