Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Sytuacja materialna uczniów

Często bywa tak, że w szkole panuje podział - na bogatszych i biednych, zamożnych i mniej zamożnych, lepszych oraz gorszych. Nowa bluza, lepszy piórnik, markowy plecak i drogie spodnie- dzieci umieją rozpoznać tego, kto ma więcej pieniędzy.

Tak jak w świecie dorosłych tak i w świecie dzieci panuje podział na tych bogatszych i biednych a co za tym idzie lepszych i gorszych. Podział taki panuje nie tylko w podstawówce, ale także w szkołach średnich i gimnazjach.

Osoby, których nie stać na kosmetyki, markowe ubrania czy też drogi plecak są po prostu wyśmiewane, szykanowane. Skąd się wzięła taka mentalność? Czy status materialny rzeczywiście decyduje o wartości drugiego człowieka? Osoby mniej zamożne, z wielodzietnych rodzin często boją się chodzić do szkoły z obawy, że zostaną wyśmiane i odtrącone. Interwencje nauczycieli i rodziców dają jednak krótkotrwały efekt.

To niezwykle niesprawiedliwe i krzywdzące, ze pieniądze dają akceptację i sympatię. Osoby bogatsze są często bardziej lubiane, mają lepszą pozycję klasową, są pewniejsze siebie i bardziej otwarte…, co im to daje? Osoby mniej zamożne nie zawsze jednak są szykanowane. W niektórych środowiskach nie zwraca się aż takiej uwagi na status materialny ucznia.

 
Faworyzowanie uczniów

Niestety w wielu szkołach nadal występuje nierówne traktowanie uczniów przez nauczycieli, faworyzowanie. Teoretycznie każdy uczeń powinien być traktowany tak samo, powinien mi

Narkotyki w szkole

Każdy z nas słyszał o narkotykach, dealerach nimi handlującymi, także na terenie szkoły. Uczniowie nie mają większego problemu z ich kupnem. Każdy z nas łudzi się, że zjawisko


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl