Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Stypendia dla studentów i inne możliwości finansowania studiów

Stypendia dla studentówJeśli studiujesz i brakuje Ci gotówki na czesne, podręczniki, ubrania czy cokolwiek innego możesz spróbować dostać stypendium dla studentów.

Są ich różne rodzaje - stypendia socjalne, rektora ( naukowe ), ministra, sportowe i inne.

Stypendia socjalne dla studentów

Stypendium socjalne dla studentów w trudnej sytuacji materialnej jest przyznawane jeśli dochód na osobę w rodzinie studiującej osoby nie przekracza określonego maksimum. Wysokość tego dochodu ustala rektor uczelni jednak ustanowiona jest dolna i górna granica, w której musi zmieścić się kwota ustalona przez rektora.

W 2012 było to 456,3 i 782,6zł. Na temat rodzaju dokumentów potrzebnych do wykazania trudnej sytuacji materialnej należy dowiedzieć się na uczelni.

Stypendia naukowe dla studentów

Za wyniki w nauce rektor przyznaje stypendium rektora (odpowiednik dawnego stypendium naukowego). Również w tym wypadku to uczelnia ustala warunki jego przyznania. Aby je otrzymać należy osiągnąć odpowiednio wysoką średnią ocen. Uczelnie na stypendia rektora mają przyznawane określone stałe kwoty dlatego starają się tak ustalić wysokość średniej ocen uprawniającą do stypendium aby nie przysługiwało zbyt wielu studentom bo wtedy jego kwota byłaby zbyt niska.

Stypendium takie najczęściej zamyka się w kwocie od 250 do 500zł.

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego naukowe i sportowe

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego także przyznaje stypendia dla studentów wyróżniających się osiągnięciami naukowymi lub sportowymi. Wynoszą one około 1300zł ale trudniej je dostać. Student ubiegający się o stypendium ministra za osiągnięcia w nauce powinien mieć średnią ocen co najmniej 4,5 a także wykazać się osiągnięciami w nauce, np. publikowaniem swoich prac w pismach naukowych, tworzeniem dzieł artystycznych, udziałem w konferencjach naukowych i olimpiadach, działalnością w kołach naukowych itp. Osiągnięcia sportowe to udział w igrzyskach olimpijskich, zajęcie co najmniej trzeciego miejsca w mistrzostwach Polski lub co najmniej piątego w mistrzostwach Europy lub świata. Inna możliwość wsparcia finansowego to sfinansowanie studiów przez pracodawcę jeśli oczywiście studiująca osoba jednocześnie pracuje.

Finansowanie studiów przez pracodawcę

Pracodawca może otrzymać na ten cel pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pokryją one od 60 do 80% wydatków poniesionych na studia pracownika. A osoba studiująca dodatkowo otrzyma zwrot kosztów dojazdu na uczelnię i z powrotem oraz dietę za każdy dzień zajęć na studiach.

 
Praca podczas studiów

Praca na studiachJak pogodzić studia i pracę? Wielu absolwentów szkół średnich, decydując się na kontynuowanie edukacji n

Czy warto studiować?

StudiaCzy warto studiować? Nie od dziś wiadomo, że "nauka to potęgi klucz". Dlatego wielu młodych, uzdolnionych l


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl