Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Studia prawnicze - progres czy regres?

Studia prawniczeBycie humanistą dla niedoszłego studenta to nielada problem - ścisk i popularność tego typu uczelni sprawia, że ukończenie jej w praktyce nie rokuje zbyt dobrze. Wypychani przez przedstawicieli przedmiotów ścisłych w końcu decydują się na niezbyt prestiżowe kierunki pracy. Alternatywą pozostaje jednak prawo - synonim nadziei humanisty na lepsze jutro.

Kierunek ten utożsamiany jest z nieustanną nauką - nie ma więc czasu na odreagowanie, spotkanie ze znajomymi, czy najzwyklejszy sen. Pojawiające się opinie o popadających w narkotykowe nałogi studentach zdaje się tylko te opinie potwierdzać. Nic bardziej mylnego - prawo, choć trudne i czasochłonne, pozwala prowadzić cywilizowany tryb życia. Nieważne więc, czy mamy styczność z Warszawą, Krakowem, Lublinem czy Rzeszowem - mamy również czas na zdrowy tryb życia. Powszechnie uważa się I rok za najtrudniejszy. Pojawiające się hasła o oddzieleniu ziarna od plew zdają się to potwierdzać. Faktycznie - zaliczenie logiki i prawa Rzymskiego to wyjątkowy problem, który pozwoli jednak mocno zahartować się na późniejsze lata.

Prawo nie jest jednak dla każdego. Należy bowiem zwrócić uwagę na indywidualne cechy jednostki - dobra pamięć, czytanie ze zrozumieniem, obowiązkowość i staranność. Ponadto ważna jest przebojowość i otwartość. Trudno bowiem wyobrazić sobie przyszłego prawnika, który nie potrafi zabrać głosu na forum czy bronić swoich racji. Nawet jeśli te nie są do końca zgodnie z jego światopoglądem. Samozaparcie i sumienność to również cechy pożądane u przyszłego studenta.

Nieco absurdalnie prezentują się wymogi uczelni w stosunku do rzeczywistości. Obligatoryjna z reguły historia tak naprawdę zdaje się nieprzydatna - wymagana jest bowiem logika i odpowiednia erudycja, która nijak ma się do tego, co mogliśmy zaznać kilkanaście lat wstecz. Trudno więc się dziwić, że wiele uczelni poszło do rozum do głowy i jako priorytet stawia sobie j.polski czy wiedzę o społeczeństwie. W Krakowie prym wiedzie nawet matematyka.

A jak wygląda ewentualna przyszłość po studiach prawniczych? Powszechnie przyjmuje się, że do uzyskania aplikacji niezbędne są znajomości. Sam koszt uzyskania uprawnień to koszt rzędu 4 tysięcy złotych. A i te nie dają gwarancji zdania. Dlatego lepiej uprzednio się zastanowić, czy moim celem jest aplikacji czy aspiruję na kolejny kierunek, który w połączenie z prawem może stworzyć dla mnie niezłą alternatywę. Tym bardziej, że przy socjologii, filozofii, oczywiście nikomu nie umniejszając, kierunek ten wygląda wyjątkowo atrakcyjnie.

 
Praca podczas studiów

Praca na studiachJak pogodzić studia i pracę? Wielu absolwentów szkół średnich, decydując się na kontynuowanie edukacji n

Czy warto studiować?

StudiaCzy warto studiować? Nie od dziś wiadomo, że "nauka to potęgi klucz". Dlatego wielu młodych, uzdolnionych l


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl