Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Studia dzienne czy studia zaoczne?

Studia dzienneCo roku cała rzesza maturzystów staje przed bardzo istotnym wyborem: studia dzienne czy studia zaoczne? Wybór trybu studiowania może być nawet bardziej istotny od samego wyboru uczelni. Każdy z tych trybów ma swoje wady oraz zalety, każdy z nich również determinuje jak będzie wyglądać dalsza nauka oraz kariera zawodowa danego studenta.

Studia dzienne to najczęściej wybierana opcja, głównie ze względu zalet finansowych: na uczelniach państwowych studia dziennie są bezpłatne. Student musi oczywiście pokrywać koszt materiałów, książek, kserówek a także opłacać legitymacje oraz ewentualne warunki, jednak samo uczestnictwo w zajęciach jest zupełnie bezpłatne. Studia dzienne są też uznawane za bardziej wartościowe pod względem nauki, ponieważ żacy spędzają w murach uczelni całe dnie w ciągu tygodnia roboczego, mając dość czasu na zapoznanie się z wykładowcami i uczelnianym życiem. Po zajęciach oraz w czasie weekendów jest czas na naukę oraz rozrywkę - to świetny moment na rozwijanie swoich pasji oraz budowanie silnej sieci znajomych, zorientowanych na tę samą dziedzinę nauki. Wady studiów dziennych? Na poważną pracę nie starcza już czasu. Gdy student popadnie w kłopoty finansowe, pozostaje mu dorabianie po godzinach na typowo studenckich zajęciach (tak jak roznoszenie ulotek lub praca w hostelach i restauracjach). To zajęcia raczej kiepsko płatne. Duża część studentów dziennych w ogóle nie decyduje się na aktywność zawodową w czasie swoich studiów. Niestety, puste CV jest źle postrzegane przez pracodawców.

Studia zaoczne potrafią pochłaniać całkiem spore sumy pieniędzy, jednak pozwalają pozostawać czynnym zawodowo. Zjazdy najczęściej odbywają się w weekendy - czyli w soboty oraz niedziele, co tydzień lub dwa. Student zaoczny raczej nie będzie miał czasu na imprezowanie, ponieważ w tygodniu pochłonie go praca, a w weekendy zjazd lub nauka na kolejny egzamin. To wyczerpujący tryb studiów, ponieważ wykładowcy oczekują od studenta dużego nakładu samodzielnej pracy, z racji że na zajęciach brakuje czasu na przerobienie całego materiału. Na studiach zaocznych również ciężej spotkać ludzi z pasją i błyskiem w oku - oczywiście tacy również się zdarzają, jednak sporo studentów podchodzi do trybu zaocznego tylko po to, by zdobyć tak zwany papierek, a nie po to by faktycznie rozwijać wiedzę i zainteresowania. Największa zaleta studiów zaocznych? Pozwalają na czynną aktywność zawodową i szybkie znalezienie stabilnej i dobrze płatnej pracy. Pracodawcy niezwykle silnie cenią przedsiębiorczych młodych ludzi, którzy jednocześnie pracują i studiują. Niestety, za ten tryb studiów często płaci się nie tylko pieniędzmi, ale również przewlekłym zmęczeniem.

 
Praca podczas studiów

Praca na studiachJak pogodzić studia i pracę? Wielu absolwentów szkół średnich, decydując się na kontynuowanie edukacji n

Czy warto studiować?

StudiaCzy warto studiować? Nie od dziś wiadomo, że "nauka to potęgi klucz". Dlatego wielu młodych, uzdolnionych l


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl