Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Studencka walka z wiatrakami

Życie

Każdego roku maturzyści stają przed dylematem wyboru kierunku studiów, uczelni oraz toku uczenia się. Jedni wybierają studia dzienne czyli zajęcia od poniedziałku do piątku inni tok wieczorowy, zajęcia dwa - trzy razy w tygodniu a jeszcze inni decydują się na prace i studia zaoczne, gdzie zjazdy odbywają się zazwyczaj co drugi weekend.

Często los zmusza młodych ludzi do podjęcia pracy i usamodzielnienia się. Jeśli ktoś pracuje nie tylko w dni robocze, ale również w weekendy często zjazdy na uczelni pokrywają się z pracą.

Jest grudzień a sesja zimowa za pasem. Wielu studentów zaocznych stara się pogodzić pracę i naukę jednocześnie - jest ciężko, ale dla zdeterminowanego młodego człowieka nie ma rzeczy niemożliwych mówi Adam. Studenci zaoczni twierdzą że dzięki pracy i studiom uczą się dorosłości i odpowiedzialności, zaś dziennych postrzegają za dzieciaki, które przedłużają sobie liceum wieczną zabawą nic nie wiedząc o prawdziwym życiu - tak przecież rodzice wszystko za sponsorują. Poszukując osoby która opowie nam o swoim życiu studenckim trafiamy na młodą dziewczynę.

Kasia jest 21 letnią studentką resocjalizacji, ale jej życie to nie tylko uniwersytet, jest również mamą rocznego Patryka. Dziewczyna nie ma łatwego życia musi pogodzić prace w sklepie meblowym, opiekę nad dzieckiem, oraz studia. Pochodzi z małej wioski nieopodal Bieszczad. - Ojciec pił w zasadzie nie pamiętam go trzeźwego, mama zmarła na raka kiedy byłam w maturalnej klasie, to moja jedyna rodzina. Po ukończeniu liceum postanowiła wyjechać z chłopakiem do Rzeszowa. Wynajęli małe mieszkanie, znaleźli pracę, Kasia rozpoczęła studia zaoczne na kierunku o którym zawsze marzyła. Wszystko świetnie układało się do momentu kiedy zaszła w ciąże. - Dla mnie to nie był dramat wiedziałam że sobie poradzimy.

Bartek był innego zdania stwierdził, że nie jest gotowy na to by być ojcem i zostawił mnie... Dziewczyna nie chce rozmawiać o swoim byłym chłopaku, nie może mu wybaczyć tego jak ją potraktował. - Na początku byłam załamana nie wiedziałam co mam zrobić, po jakimś czasie wzięłam się w garść i ruszyłam do przodu bardzo pomogli mi przyjaciele ze studiów, a sama uczelnia w związku z moją sytuacją szła mi na rękę w wielu sprawach . Kiedy miałam chwile załamania zawsze powtarzałam sobie "dam radę, nie ma dla mnie rzeczy nie możliwych". 9 czerwca urodził się Patryk, Kasia musiała nauczyć się opieki nad tak małym dzieckiem, na początku pomagała jej pielęgniarka ze szpitala, później pomagali jej przyjaciele ze studiów.

Kasia wstaje codziennie o 5.40, robi śniadanie Patryczkowi, o 6.50 leci na autobus żeby odwieść małego do żłobka, o 8.00 musi być w pracy i otworzyć salon meblowy. Dziewczyna lubi swoja pracę i właścicieli sklepu. Po siedmiu godzinach odbiera syna ze żłobka w domu jedzą obiad mały bawi się w chodziku a Kasia ogarnia dom. Na dobranoc bajeczka dla Patryka, dla dziewczyny to nie koniec dnia musi napisać projekty i pouczyć się na weekendowe zajęcia. Kiedy jest w szkole małym zajmuje się sąsiadka Pani Krysia, która jest starsza osobą na emeryturze. - Na uczelni wiele osób wie w jakiej jestem sytuacji jedni mnie podziwiają inni dziwią się a jeszcze inni twierdzą że moje dobre oceny to zasługa współczucia wykładowców - oczywiście staram się tym nie przejmować. Kasia należy do osób, które się nie poddają i mimo głazów jakie na jej drodze kładzie los stara się je przeskakiwać i żyć dalej. Najważniejszy dla niej jest Patryk bez którego nie wyobraża sobie życia, następnymi cennymi rzeczami to marzenia i cele, które stara się skrupulatnie realizować.

 
Jak dorobić na studiach?

130Studia to ciekawy i różnorodny czas w życiu każdego, młodego człowieka. Wiele osób zostaje w domu rodzinnym i wybiera

Jak skutecznie przygotować się do egzaminu?

EgzaminDwa razy do roku przychodzi taki czas, gdy wszyscy studenci drżą ze strachu. Dzieje się tak wraz z nastaniem sesji egzaminacyjnej, która dla wi

Decyzja o wyborze studiów

StudiaMłodzi ludzie po zdaniu jednego z najważniejszych egzaminów w życiu jakim jest matura stają przed trudnym wyborem dalszej ścieżki swojej kariery.

Wybór kierunku studiów

Wybór kierunku studiówNiewątpliwie dla każdego maturzysty wybór dalszej drogi nie jest łatwym zadaniem. Wydawać by się mogło, że idąc na konkre

Jakie studia?

StudiaStudia. Dla jednych - męczarnia tylko po to, aby osiągnąć upragniony cel, aby zdobyć dyplom magistra i odpowiednią, satysfakcjonującą pracę. Dla


  Kursy języka angielskiego dla firm

  Inwestycja w kadry, to nie tylko inwestowanie w pracowników i ich indywidualne...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl