Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Strata pracy może być korzystna

Dla wielu z nas utrata pracy to koszmar, osobisty dramat i powód do zamartwiania się. Zgodnie z koncepcjami psychologii rozwojowej, zaraz po stracie pracy odczuwamy wiele negatywnych emocji: złość, gniew, rozżalenie, rozpacz, strach i lęk o przyszłość.

Później pojawia się w nas nadzieja, przychodzi faza mobilizacji sił, kiedy to zaczynamy walczyć o nowa posadę. Intensywne poszukiwania i wysyłanie wielu CV to znaki rozpoznawcze tej fazy.

Bezrobotny traktuje ten stan jako przejściowy uspokajając siebie i innych słowami: niedługo znajdę pracę lub już coś prawie mam, tylko czekam na odpowiedź. Czasami w tej euforii naprawdę szybko udaje się znaleźć ciekawe zajęcie, ale bywa również tak, że początkowy zapał słabnie wraz ze sprawdzaniem wciąż pustej skrzynki mailowej czy wpatrywaniem się w uparcie milczący telefon. Wtedy przechodzimy w fazę rozpaczy, jesteśmy rozżaleni, że nasze starania poszły na marne, pojawia się poczucie beznadziejności, rośnie frustracja i rozgoryczenie z obecnego stanu. Bezrobotny wciąż powtarza, że do niczego się nie nadaje, że jest dla rodziny ciężarem. Wyjście z tej fazy jest bardzo trudne, ale konieczne jest pogodzenie się z tym stanem i przystosowanie do bezrobocia.

Tylko to może sprawić, że znów zaczniemy poszukiwać zatrudnienia. W przeciwnym razie przechodzi się do kolejnej fazy, najbardziej niebezpiecznej. Jest to faza letargu, marazmu, kiedy bezrobotny nie robi już nic, aby znaleźć nową pracę. Ważne jest to, aby odpowiedni podchodzić do utraty pracy, nie traktować jej jako porażki, ale jako szansę na rozwój i spróbowanie czegoś nowego. Utrata poprzedniej pracy pozwala nam zmienić swoją profesję, aby spróbować czegoś nowego, ciekawego. Daje nam również możliwość zrobienia tego, o czym być może od dawna marzyliśmy, a mianowicie: założenia własnej firmy. Czasami człowiek decyduje się na to dopiero w momencie utraty posady, kiedy tak naprawdę nie ma nic do stracenia. Wiele osób twierdzi, że dopiero zwolnienie z pracy otworzyło im oczy i pokazało, czego tak naprawdę pragnęły.

 
Problemy po utracie pracy

Po utracie pracy osoba bezrobotna boryka się z wieloma problemami. Po pierwsze, tracąc pracę, traci zajęcie, które dawało wynagrodzenie, często taka osoba zostaje bez środków

Strata pracy

314Obecnie naprawdę ciężko o utrzymanie posady. W kraju jest tak dużo bezrobotnych, że ludzie decydują się pracować nawet za najniższą krajową przez co występuje du


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl