Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Staże dla studentów

Staż dla studentaW toku edukacji na studiach wyższych jednym z obowiązków każdego studenta jest odbycie praktyk zawodowych. Są one obligatoryjne i warunkują zaliczenie semestru, w którym konieczne jest ich zrealizowanie.

Jedni studenci traktują praktyki jako przykry obowiązek, ale innych z kolei są one okazją do wejścia w branżę, sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce oraz nawiązania kontaktów, tak cennych w przyszłości.

Po zakończeniu edukacji przychodzi czas na doskonalenie się w nieco innej formie, a mianowicie w ramach stażu. Różnica między stażem a praktykami polega zarówno na ich formie jak i czasie trwania. Ponadto, zadania stażysty są nieco inne niż zadania praktykanta, będącego jeszcze studentem. Staże są adresowane do absolwentów studiów wyższych i mają na celu przygotowanie ich do wykonywania danego zawodu. Ich rolą jest sprawdzenie nabytych umiejętności poprzez wdrażanie się w obowiązki w miejscu pracy. Staż trwa zazwyczaj pół roku i absolwent jest na niego kierowany z urzędu pracy. W wielu przypadkach pod koniec studiów młody człowiek organizuje sobie staż, który rozpocznie już po otrzymaniu dyplomu.

Daje mu to pewność, że po zakończeniu edukacji może liczyć na dalsze doskonalenie się w wybranym przez siebie zawodzie. Zadania stażysty są zazwyczaj takie same jak zadania pełnoprawnego pracownika danej firmy czy instytucji. Pracuje on pod okiem starszego kolegi, ale ma o wiele większą swobodę niż praktykant, który uczy się w dużej mierze przez obserwację. Pod koniec okresu stażu absolwent jest już zwykle samodzielnym pracownikiem, co pozwala mu na staranie się o stałe zatrudnienie. Zdobycie stażu tuż po studiach jest marzeniem niejednego absolwenta. Jeśli nie otrzymamy wymarzonego stażu z urzędu i nie otrzymamy pozytywnej odpowiedni z wybranej instytucji możemy starać się o staż, który zorganizuje nam uczelnia. W wielu przypadkach akademickie biura karier zajmują się pośredniczeniem w organizacji staży dla swoich absolwentów. Wyjątkowo atrakcyjną opcją są również staże zagraniczne, dające możliwość doskonalenia się w placówkach w innych krajach. Bardzo popularne są zwłaszcza staże w Parlamencie Europejskim, organizowane przez europosłów. Na praktyki i staże do Brukseli zapraszani są studenci i absolwenci takich kierunków jak politologia, europeistyka, stosunki międzynarodowe, kierunki lingwistyczne, geografia czy prawo.

Jeśli jednak student lub absolwent innej specjalności wykaże się wiedzą, umiejętnościami i ambitnym podejściem do kwestii stażu, z pewnością zostanie zaproszony do parlamentu, dając sobie szansę na szeroko pojęty rozwój. Warto korzystać z tego typu możliwości, ponieważ nierzadko staż kończy się stałym zatrudnieniem oraz ugruntowaną pozycją w firmie czy instytucji, w której go odbywaliśmy. Tak naturalne, ale jednocześnie szybkie wejście w branżę, daje absolwentom poczucie, że ich kariera szybko nabierze rozpędu.

 
Praca podczas studiów

Praca na studiachJak pogodzić studia i pracę? Wielu absolwentów szkół średnich, decydując się na kontynuowanie edukacji n

Czy warto studiować?

StudiaCzy warto studiować? Nie od dziś wiadomo, że "nauka to potęgi klucz". Dlatego wielu młodych, uzdolnionych l


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl