Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Rozwój osobisty metodą wizualizacji

Rozwój osobisty metodą wizualizacjiWizualizacje to ostatnio bardzo popularny sposób na rozwój osobisty. Mało kto jednak wie, jak i do czego ta metoda może być stosowana oraz na czym dokładnie polega jej działanie.

Zacznijmy od genezy. W buddyzmie niezwykle doniosła rola przypisana jest medytacji. Świat zachodniej cywilizacji już dawno docenił ten sposób na wyciszenie, przyznając, iż ma on fenomenalny wręcz wpływ na stan ciała oraz psychiki.

Pojawiły się jednak osoby, którym nie wystarczało popadanie w stan biernego rozpływania się osobowości i postanowiły wykorzystać medytację do realizacji celów nie religijnych, ale jak najbardziej związanych z fizycznym światem. Tak narodził się pomysł wizualizacji.

Wizualizacja

Wizualizacja ma wspólne korzenie z medytacją, jako że ta druga staje się dla niej punktem wyjścia. Osoba wizualizująca musi najpierw wprowadzić się w stan głębokiego relaksu, a dopiero wtedy wytwarzać w sobie obrazy pożądanych sytuacji. Taki seans wizualizacyjny to w gruncie rzeczy nic innego jak autohipnoza, w trakcie trwania której osoba wprowadza się w głęboki trans, a następnie tworzy obrazy pełne bodźców działających na wszystkie zmysły.

Komplet bodźców to ważny aspekt wizualizacji - musimy dostarczyć naszemu umysłowi wszystkich wrażeń, jako że wizja ma być jak najbardziej sugestywna. Dlaczego? Ponieważ rozwój osobisty metodą wizualizacji opiera się na prostej, ale bardzo sprytnej sztuczce. Otóż za pomocą wizualizacji oszukujemy swój mózg.

Ludzki umysł ma to do siebie, że zawsze działa na podstawie doświadczeń i jednocześnie kieruje się ku jakiemuś celowi. Dlatego złe doświadczenia stają się ograniczeniem w osiąganiu sukcesu, a brak celu lub wiary w osiągniecie go to niemal gwarancja porażki. Wizualizacja pozwala niejako podmienić nasze wspomnienia, wdrukować sobie w pamięć obrazy sukcesu, zamiast obrazów porażki, sytuacje tryumfu, zamiast sytuacji porażek. W ten sposób modyfikujemy zapis przeszłości. Pozostaje jeszcze zapis przyszłości, czyli wyznaczenie sobie celów i wiara w możliwość ich osiągnięcia. Tutaj swoją rolę spełniają wizualizacje już osiągniętego sukcesu, jak najbardziej szczegółowe, pełne emocji wyobrażenia tego, gdy plany będą już zrealizowane.

Niektórzy przypisują wizualizacji rolę mocno metafizyczną, twierdząc, że nasza świadomość potrafi bezpośrednio kształtować rzeczywistość. Inni wolą bardziej naukowe wyjaśnienia i uznają, iż poprzez zastąpienie wizualizacjami swoich doświadczeń oraz wyobrażeń o przyszłości, tworzymy nową instrukcję kierującą naszym postępowaniem. To dosyć absurdalne, ale mózg przyzwyczajony do porażek, będzie się na porażki nastawiał, a więc będzie do nich dążył - mózg przeprogramowany na sukces zacznie osiągać sukcesy.

Niezależnie od wybranego wyjaśnienia, wizualizacje do doskonały sposób na rozwój osobisty. Dzięki nim można osiągnąć zmianę swojego nastawienia, a to staje się punktem wyjścia do realizowania w życiu jakichkolwiek ambitnych planów.

 
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych - kursy zawodowe

Kursy zawodoweNie sposób nie zauważyć tego, że dosłownie każdy z nas może w obecnych czasach korzystać z całego mnóstwa najróżniejszych mo

Rozpocząć karierę zawodową

Jest wiele sposobów na to, aby rozpocząć dobrze karierę zawodową. Wszystko jest uzależnione od tego, jaka to ma być kariera i w jakiej branży. Są branże, w których


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl