Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Psychologia a przedsiębiorczość

Psychologia często odwołuje się do postaw osoby przedsiębiorczej. Duży dział psychologii, znany jako psychologia biznesu, zajmuje się właśnie tym, jak szybko osiągnąć sukces. W dużej mierze opiera się ona na psychologii pozytywnej. Skupia się ona na poszukiwaniu postaw, jakie prowadzą do sukcesu, a unikanie tych, które sprawiają, że ponosimy porażki.

Takie postawy, które sprzyjają sukcesowi opierają się przede wszystkim na pozytywnym myśleniu, są wolne od lęku przed niepowodzeniem, niepewności. Takie postawy często charakteryzują osoby przedsiębiorcze.

Dzięki takim postawom osiąga się kolejne poziomy swojego zawodowego awansu i pnie się na szczyt. Psychologia nie daje gotowych rozwiązań, mówi tylko, jakie cechy predysponują w osiągnięciu sukcesu. Osoba przedsiębiorcza powinna odznaczać się kreatywnością, innowacyjnością, skłonnością do podejmowania ryzyka, optymizmem, wykorzystywaniem dawanych jej szans. Pozwolą jej one na aktywne działanie, wynajdywanie sobie nowych zajęć, zadań.

Freelancer czyli wolny strzelec to osoba, która pracuje na własny rachunek, nie jest zatrudniona na etacie, wykonuje tylko zlecone prace, jej godziny pracy są elastyczne.

To doskonałe rozwiązania dla osób, które cenią sobie swój czas i wolą pracować w indywidualnym tempie. Jest wiele osób, które lepiej pracują wcześnie rano, wieczorem czy w nocy.

Taka praca jest właśnie dla nich: mogą pracować tak, jak lubią, dostosowywać swój dzień do wykonywanej pracy, na przykład przed południem mogą iść na jogging, po południu się zdrzemnąć i pracować do późna, jeśli właśnie wieczorem przychodzą im do głowy najlepsze pomysły, ponieważ freelancerzy to głównie osoby pracujące w zawodach zawiązanych z tworzeniem.

Takie osoby mogą zajmować się programowaniem, fotografowaniem, prowadzeniem księgowości, pisaniem tekstów, artykułów czy tłumaczeniami. Freelancer najczęściej również spisuje ze swoim zleceniodawcą umowę: o dzieło lub umowę zlecenie. W niej określone są warunki współpracy, koszt wykonania dzieła oraz termin i sposób jego dostarczenia do klienta.

 
Polacy a przedsiębiorczość

Wiele osób zastawia się: czy jesteśmy narodem przedsiębiorczym? Czy Polacy chętnie podejmują się różnych działań i aktywności? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, najpierw m

Praca wakacyjna uczniów

Praca wakacyjna - zbieranie jagódPomylił by się kto, twierdząc że w naszym kraju przywilejem nastolatków jest obowiązkowe, (acz nie takie znów bezpł


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl