Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Problemy ze znalezieniem pracy

Żyjemy w takich czasach, że znalezienie pracy wcale nie jest łatwe. Oczywiście, możemy imać się różnych zajęć, ale znalezienie profesji, która będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom i aspiracjom nie jest wcale takie proste.

Ludzie poszukują pracy w trzech różnych sytuacjach życiowych: albo jest to ich pierwsza posada, albo stracili posadę, albo też mają pracę, ale marzy im się jej zmiana, z różnych względów.

Osoby, które szukają swojej pierwszej pracy to zazwyczaj ludzie młodzi, do studiach, świeżo upieczeni absolwenci szkół wyższych. Zdarza się, że maja oni wielkie ambicje, plany, marzenia, chcą zrobić karierę.

Niestety, zderzenie z rzeczywistością okazuje się brutalne, młody człowiek dowiaduje się, że aby dojść na sam szczyt, musi jednak przejść przez wszystkie szczeble kariery, zaczynając od tego najniższego. Problemy ze znalezieniem pracy mogą pojawiać się już na samym początku i to z dwóch powodów. Po pierwsze, kierunek, który skończyła dana osoba nie jest tak przyszłościowy jak wcześniej, że jest za mało wakatów, a za dużo absolwentów. Po drugie, ambicja młodych osób może nie pozwalać im na przyjęcie każdej innej posady. W ten sposób młody człowiek brutalnie przekonuje się o tym, jak wygląda sytuacja na współczesnym rynku pracy. Drugi przypadek to poszukiwanie pracy w chwili jej utraty. Osoba, która straciła pracę i jest od danej chwili bezrobotna, często przeżywa prawdziwy osobisty dramat.

Dopiero w chwili utraty pracy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo istotna w naszym życiu jest praca, jak wiele nam dawała. Nie chodzi tu bowiem tylko o wypełnianie czasu, ale również o możliwość obcowania z ludźmi, czerpania satysfakcji z pracy jak również robienie kariery. Nie warto jednak zamartwiać się na zapas, ale solidnie zabrać za poszukiwania nowego zajęcia. Bezrobotni popełniają również inny błąd, a mianowicie nie potrafią obniżyć swoich wymagań, jeśli chodzi o nowe stanowisko. Wiele osób chce również zmienić pracę mając jeszcze poprzednią. W tym wypadku nie należy rezygnować z obecnej posady przed znalezieniem kolejnej.

 
Studia, a praca

Studia, a pracaWielu młodych ludzi interesuje się tym, czy po każdych studiach jest praca. Wszystko jest możliwe, nawet znalezienie zajęcia po mało przyszłościowym kieru

Bezrobotni absolwenci

Bezrobotni absolwenciStopa bezrobocia w Polsce, jak donoszą media, oscyluje w granicach 13%. W tym artykule chcemy zająć się brakiem pracy wśród najlepiej wyks


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl