Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Praca wakacyjna uczniów

Praca wakacyjna - zbieranie jagódPomylił by się kto, twierdząc że w naszym kraju przywilejem nastolatków jest obowiązkowe, (acz nie takie znów bezpłatne) szkolnictwo. Polscy uczniowie jeszcze często muszą na siebie zarabiać. To akurat nie jest przymusem jak obowiązek nauki, ale jest to ewidentna potrzeba zapewnienia sobie niezależnych środków finansowych na własne potrzeby, zachcianki, etc.

Prawdziwym rekordzistą w tym względzie, w naszym kraju jest pewien trzynastolatek, co zgłosił się jednego z oddziałów agencji pracy - Start People (na Pomorzu), w poszukiwaniu - a jakże - pracy. Natomiast standardem już jest że zgłaszają się do pracy nastolatki w wieku 14 i 15 lat, przykładowo jedynie w miesiącu lipcu 2011 było tylko w tej agencji około tysiąca chętnych do podjęcia pracy nastolatków. Co ciekawe, trendy takowe są ewidentnie widoczne na obszarze całego, naszego kraju, choć z przyczyn oczywistych, widać że zdecydowanie najwięcej nastolatków zgłasza się po pracę w samej stolicy - Warszawa.

Oczywiście największe "branie" wśród młodzieży mają prace z gatunku dorywczych, gdzie dziewczyny zatrudnia się zwykle w charakterze hostess, względnie roznoszenia ulotek. Tymczasem chłopcom bardziej odpowiadają nawet prace fizyczne. Badacze tego zjawiska dostrzegają że coraz częściej, to właśnie sami rodzice szukają pracy dla swoich nastoletnich dzieci. Zasada bowiem jest prosta - rodzice mówią - jeżeli Jeśli chcesz mieć najnowszy model iPhone'a, czy co inne, to musisz nań sam sobie zarobić.

Eksperci twierdzą że jest to dobre dla samych nastolatków jako że w ten sposób budowana jest w młodzieży świadomość, iż pieniądze da się zdobywać własną, sensowną pracą. Takie szkolnictwo uczy znacznie lepiej aniżeli pseudo wykłady i dyrdymały na niejednej lekcji w szkole. Z drugiej strony, to sami Anglosasi i Amerykanie uknuli powiedzenie - "Work smart not Hard" - co w wolnym tłumaczeniu znaczyłoby - pracuj głową. Tymczasem praca fizyczna z definicji do takowych nie należy. Widać więc - każdy kij ma dwa końce, istotą jest aby znaleźć w tym równowagę.

Prawda jest bowiem taka że jeśli młody człowiek wcześniej zacznie na siebie zarabiać, tym szybciej stanie się samodzielny i da sobie radę w życiu. I wcale nie musi to oznaczać że musi być od razu Bille'm Gates'em, słuchając wykładów o ekonomii ma się wrażenie że człek żyje być nim.

 
Polacy a przedsiębiorczość

Wiele osób zastawia się: czy jesteśmy narodem przedsiębiorczym? Czy Polacy chętnie podejmują się różnych działań i aktywności? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, najpierw m

Psychologia a przedsiębiorczość

Psychologia często odwołuje się do postaw osoby przedsiębiorczej. Duży dział psychologii, znany jako psychologia biznesu, zajmuje się właśnie tym, jak szybko osiągnąć sukces. W

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl