Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Praca podczas studiów

Praca na studiachJak pogodzić studia i pracę?

Wielu absolwentów szkół średnich, decydując się na kontynuowanie edukacji na studiach wyższych, wyjeżdża z rodzinnego miasta. Wiąże się to z koniecznością znalezienia nowego miejsca zamieszkania oraz utrzymania się na studiach.

W wielu przypadkach rodzice nadal pomagają dziecku, finansując jego edukację.

Po pewnym czasie jednak młody człowiek czuje potrzebę rozpoczęcia życia na własną rękę i ograniczenia wsparcia ze strony mamy i taty.

Chce stać się niezależny i samodzielnie finansować swoje studia, mieszkanie oraz przyjemności, na jakie znajduje czas po zajęciach. Rozwiązaniem okazuje się praca zarobkowa, podejmowana w czasie edukacji.

Niestety, w wielu przypadkach chęć zarabiania jest nie tyle alternatywą, co koniecznością, zwłaszcza jeśli w domu studenta nie ma środków na finansowanie jego dalszej nauki. Bez względu jednak na pobudki, kierujące młodym człowiekiem, możliwości zarobku na studiach jest co najmniej kilka.

Zarabianie podczas studiów

Pierwszym jest praca dorywcza, pozwalająca studentom na dorobienie bez pogorszenia ocen na studiach. Dorywczym zajęciem może być praca na pół etatu w lokalu gastronomicznym, roznoszenie ulotek, udzielanie korepetycji lub, co coraz bardziej modne, zarabianie za pośrednictwem sieci. Wielu studentów zajmuje się tłumaczeniami, przepisywaniem tekstów, pisaniem prac lub tworzeniem artykułów na strony internetowe. Praca online jest więc doskonałą formą dorabiania dla studentów kierunków informatycznych, dziennikarskich oraz filologicznych.

Wybierane często są również prace porządkowe oraz polegające na sprawowaniu opieki. Studenci bardzo chętnie zajmują się sprzątaniem, robieniem zakupów, wyprowadzaniem na spacer czy opiekowaniem się zwierzętami. Młodzi ludzie wykazujący się wysokim poziomem empatii i cierpliwością, doskonale sprawdzają się w roli opiekunów osób starszych oraz dzieci.

Praca w wakacje

Popularna jest również praca podczas wakacji. Studenckie wakacje trwają trzy miesiące, co pozwala żakom na znalezienie sezonowej i dobrze płatnej pracy. Zarobione w ten sposób środki pozwalają na utrzymanie się w miejscu studiowania i sfinansowanie dodatkowych wydatków.

W czasie studiów, jeśli pozwala na to rozkład zajęć, możliwe jest oczywiście podjecie pracy w pełnym wymiarze godzin w trakcie trwania roku akademickiego. Młodzi ludzie chętnie zatrudniani są na zmiany w lokalach gastronomicznych, sklepach odzieżowych, drogeriach czy księgarniach. Zapał i energia studentów przyczyniają się do rozwoju owych punktów i zwiększenia sprzedaży.

Jak jednak pogodzić wyczerpującą jednak pracę z zajęciami na uczelni i zaliczaniem kolejnych kolokwiów czy egzaminów?

W wielu przypadkach studenci deklarują, że to właśnie większa ilość obowiązków przyczynia się do lepszego zarządzania czasem. Po pewnym czasie młody człowiek zaczyna tak organizować sobie czas, aby zdążyć zarówno wypełnić zadania w pracy, jak i nauczyć się na kolejne kolokwium. Jeśli pracodawca jest zadowolony z jego działania, z pewnością wykaże się wyrozumiałością w czasie sesji, zdejmując z barków żaka część obowiązków. Pozwoli mu to skupić się w tym kluczowym momencie tylko na nauce, by po egzaminach w pełni sił powrócić do pracy.

Wielu studentów, którzy już w czasie edukacji zasmakowali przyjemności wydawania samodzielnie zarobionych pieniędzy, nie wyobraża już sobie stania się z powrotem beztroskim studentem, otrzymującym wsparcie finansowe od rodziców. Praca w czasie studiów jest nie tylko doskonałym egzaminem dojrzałości psychicznej i sposobem na szybsze uniezależnienie się od mamy i taty. To także doskonała okazja do zdobycia cennego doświadczenia zawodowego oraz nowych umiejętności. Mogą one okazać się niezwykle przydatne w dalszej pracy zawodowej, bez względu na obrany kierunek edukacji.

 
Czy warto studiować?

StudiaCzy warto studiować? Nie od dziś wiadomo, że "nauka to potęgi klucz". Dlatego wielu młodych, uzdolnionych l

Staże dla studentów

Staż dla studentaW toku edukacji na studiach wyższych jednym z obowiązków każdego studenta jest odbycie praktyk zawodowych. Są one obligatoryjne i warunk


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl