Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Praca po studiach

Praca po studiachPraca po studiach. Jeszcze 10 lat temu powszechnie funkcjonowała opinia, że studia są gwarantem dobrej pracy - nawet nieważne, jaki kierunek się ukończyło, liczy się "papier".

Powstawało wtedy wiele nowych kierunków, istniejące ulegały modyfikacjom i wydawało się, że rzeczywiście już sam fakt ukończenia studiów daje prestiż i zainteresowanie potencjalnych pracodawców.

Oczywiście tak wielkie zainteresowanie tym etapem edukacji i regularne opuszczanie murów uczelni państwowych i prywatnych przez kolejne roczniki spowodowało nieuniknioną dewaluację tytułu magistra i znaczący spadek znaczenia dyplomu na rynku pracy.

Wówczas pojawiły się odmienne opinie - że studia nie gwarantują dobrej lub wręcz żadnej pracy, że ten, kto podczas studiów nie pracuje to leń, że studia nie uczą rzeczy praktycznych i nie dają doświadczenia, potrzebnego w przyszłej pracy, itp. Ostatnio stało się wręcz modne krytykowanie studiowania jako postawy niepraktycznej i nieżyciowej. Sprzeczność opinii na temat studiów wynika oczywiście ze zmiany rzeczywistości, w jakiej funkcjonowali dawni i obecni absolwenci. Jednak ich wspólna słabość wynika z wtórnego spojrzenia na studia, pracę i samych studentów. W powszechnym oglądzie bowiem patrzy się najpierw na sytuację rynku, a potem próbuje jakoś wpasować w nią absolwentów studiów. A sytuacja na rynku zmienia się dynamicznie.

Zanim grupa ludzi zachęconych entuzjastycznymi perspektywami pracy i prestiżu społecznego skończy studia, staje w obliczu nadmiernej podaży absolwentów o takim samym profilu. Zanim ograniczy się nadprodukcję absolwentów, skutecznie zniechęcając ich do wybranego kierunku, zaczyna się gorączkowo poszukiwać takich właśnie specjalistów, którzy właśnie zniknęli z rynku. A przecież ludzie, którzy będą ślepo podążać za prognozami, wskazaniami i hipotetycznymi założeniami nigdy nie zadadzą sobie pytania, co tak naprawdę mogą zaproponować pracodawcy lub społeczeństwu. Nie postawią sobie odważnych celów, tylko będą się starali nadążyć za ciągle zmieniającą się sytuacją. Zupełnie w innej sytuacji są ci ludzie, którzy studiują, pracują lub działają z pasją. Nie zaskoczy ich spadek zatrudnienia, kryzys czy zmiany na rynku pracy, bo nie tylko będą mieć na siebie pomysł, ale przede wszystkim będą naprawdę dobrzy w tym, co robią.

 
Praca podczas studiów

Praca na studiachJak pogodzić studia i pracę? Wielu absolwentów szkół średnich, decydując się na kontynuowanie edukacji n

Czy warto studiować?

StudiaCzy warto studiować? Nie od dziś wiadomo, że "nauka to potęgi klucz". Dlatego wielu młodych, uzdolnionych l


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl