Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Praca po studiach

129Ostatnie egzaminy, uzyskanie dyplomu, pierwsza praca: właśnie tak wielu studentów wyobraża sobie zakończenie edukacji w szkole wyższej. Niestety, nie zawsze wszystko układa się tak pomyślnie.

Dziś trudno mówić zarówno o przyszłościowym kierunku studiów, jak i pewnym zatrudnieniu po ich ukończeniu. Ta niepewność działa demotywująco na studentów, inni z kolei już na studiach podejmują pracę zarobkową celem zdobycia cennego doświadczenia zawodowego.

Jest jednak wiele dróg uzyskania pracy po studiach, co powinno napawać optymizmem wielu żaków, dość ostrożnie patrzących w przyszłość.

Praca w miejscu stażu

Najprostszym sposobem jest zapewnienie sobie zatrudnienia lub przynajmniej stażu w miejscu, gdzie odbywamy praktyki studenckie. Są one obligatoryjną częścią toku studiów i pozwalają żakom na lepsze poznanie branży, w jakiej pragną pracować.

Praca w czasie studiów

Kolejnym sposobem jest podjęcie pracy - zatrudnienia już czasie edukacji, niekoniecznie w dziedzinie, zgodnej z podjętymi studiami. Wielu młodych ludzi pracuje w lokalach gastronomicznych, roznosi ulotki, sprząta mieszkania, opiekuje się dziećmi lub robi zakupy starszym osobom. Każde tego typu zajęcie jest jednak wartościowym doświadczeniem i kolejnym punktem na drodze zawodowej.

Nigdy nie wiemy, czy praca w barze nie zakończy się na stanowisku kierowniczym, a dorabianie jako opiekunka do dziecka nie spowoduje zmiany kierunku studiów na pedagogiczny i założenia własnego punktu przedszkolnego.

Własny biznes

Aby zdobyć pracę do zakończeniu edukacji warto pomyśleć o własnym biznesie. To doskonałe rozwiązanie dla młodych, zdolnych ambitnych absolwentów, posiadających wiedzę i pragnących zdobyć doświadczenie. Wiele osób zakłada własne firmy wspólnie z kolegami i koleżankami ze studiów. Współpraca ze znanymi osobami pozwala na zyskanie pewności, że biznes ma szanse powodzenia. Trafienie w niszę i odpowiadanie na potrzeby klientów są kolejnymi wyznacznikami sukcesu i zarobienia naprawdę dużych pieniędzy.

Droga tradycyjna - urząd pracy

Jeśli jednak prowadzenie własnej firmy nie jest dla nas, możemy iść drogą tradycyjną, zgłaszając do urzędu pracy fakt pozostawania osoba bezrobotną i czekać na przydzielenie stażu. Dla wielu studentów jest to szansa na wejście do branży i zdobycie doświadczenia zawodowego. W wielu przypadkach taki staż może okazać się możliwością stałego zatrudnienia. Pomocne jest także branie udziału w kursach doszkalających, dostosowujących umiejętności kandydata do aktualnych wymagań rynku pracy.

 
Student na rynku pracy

Student na rynku pracyPracujemy aby żyć, czy może żyjemy by pracować - to pytanie zadaje sobie każdy dorosły człowiek na całym świecie. Jak to

Jak przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną?

Jak przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną?Rozmowa kwalifikacyjna jest tym etapem postępowania rekrutacyjnego, którego kandydaci boją

Gdzie i jak szukać pracy?

Gdzie i jak szukać pracy?Poszukiwanie pracy nie wydaje się nam przyjemna czynnością, ale wiele osób musi znaleźć zatrudnienie, zarówno stałe jak

Szukanie pracy za granicą

Szukanie pracy za granicąBezrobocie w Polsce to wciąż olbrzymi problem, którego rozwiązanie zapewne szybko nie nastąpi. Dlatego praca za

Ocena ryzyka zawodowego - podstawowe informacje

Ocena ryzyka zawodowegoOcena ryzyka zawodowego i pierwsza pomoc, to najistotniejsze zagadnienia szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higie

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl