Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Praca na etacie czy własna działalność?

640To dylemat wielu osób: praca w firmie na etacie czy własna działalność gospodarcza? Aby zdecydować się na któreś z tych rozwiązań, warto przeanalizować wady i zalety każdego z nich.

Wtedy podjęta zostanie świadoma i rozsądna decyzja. Jeśli zdecydujemy się na pracę w firmie, na etacie bezterminowo lub na podstawie jakiejkolwiek innej umowy, na przykład umowy na czas określony, umowy zlecenia czy umowy o dzieło, mamy poczcie pewności zatrudnienia.

W przypadku tych dwóch ostatnich umów cywilnoprawnych ta pewność jest nieco mniejsza, ale podpisanie umowy daje nam poczucie bezpieczeństwa.

Poza tym, praca w firmie pozwala nam tylko na wykonywanie swoich obowiązków. Nie musimy martwić się o płacenie wszelkich składek, o to zadba już nasz pracodawca. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć jasno wytyczone obowiązki, ustalony czas pracy, a po niej mieć możliwość zajęcia się rodziną, dziećmi, domem lub swoim hobby. Praca na etacie nie daje nam jednak takich możliwości rozwoju, jakich pragniemy. Czasem jest tak, że droga awansu się kończy, mamy poczucie, że nie możemy zajść wyżej. Poza tym to zawsze jest pracować u kogoś i dla kogoś, a nie na własny rachunek czy własne nazwisko.

Dlatego właśnie tak wiele osób porzuca pracę na etacie na rzecz samo zatrudnienia, pracy wolnego strzelca lub założenia własnej działalności gospodarczej. To odważny krok, ale w biznesie tylko ryzyko może sprawić, że odniesiemy sukces. Własna firma ma wiele zalet. Po pierwsze, możemy samodzielnie tworzyć ją od podstaw, daje to ogromną satysfakcję. Po drugie, sami decydujemy z kim będziemy pracować. Wybieranie kompetentnych i odpowiedzialnych pracowników jest trudne, ale możemy wybrać ich tak, abyśmy stworzyli profesjonalny zespół, gotowy i chętny do pracy. Nikt w naszej firmie nie narzuci nam, z kim musimy pracować. Wiele osób bardzo sobie to chwali. Musimy jednak mieć także świadomość trudności, jakie napotykają właściciele firm, nikt za nich bowiem nie rozwiąże bieżących problemów.

Prowadzenie firmy to odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za zatrudnionych pracowników.

 
Korzystanie z programów dla firm

114Korzystanie z nowoczesnych programów dla firm nie jest dziś już luksusem, to norma dla wielu przedsiębiorstw. Co więcej, spora ilość z nich praktycznie nie wyobraża

Wykorzystanie wózków widłowych

Wykorzystanie wózków widłowychZgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami osoby zatrudnione w hipermarketach, hurtowniach, magazynach czy też przedsiębiorstwach pr

Mała firma czy korporacja?

Wiele osób szukając pracy zastanawia się, czy zdecydować się na pracę w małej firmie czy w dużej korporacji. Każde rozwi

Zakładanie firmy na studiach

FirmaCo charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można odmówi

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl