Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Praca dla studentów

126Pracujący student nikogo już dziś nie zdziwi. Wielu żaków świadomie podejmuje decyzję o podjęciu zatrudnienia w czasie edukacji. Jest to podyktowane zarówno względami ekonomicznymi, jak i chęcią usamodzielnienia się i uniezależnienia od finansowego wsparcia rodziców.

Zazwyczaj student nie ma problemów ze znalezieniem zatrudnienia, czy to na część czy na pełen etat. Najpopularniejszymi formami pracy - dorabiania w czasie studiów jest roznoszenie ulotek oraz bycie hostessą.

Rozdawanie materiałów promocyjnych jest zajęciem prostym, wymaga jednak samozaparcia, otwartości i łatwości w nawiązywaniu kontaktów. Z kolei sympatyczne i życzliwe dziewczęta z powodzeniem mogą wykonywać rolę hostessy, reklamując usługi i produkty na terenie lub w obrębie punktów handlowych. Studenci zatrudniani są również przy pracach porządkowych. Zajmują się sprzątaniem domów, biur, odśnieżaniem i oczyszczaniem podjazdów czy myciem samochodów. Taka fizyczna praca doskonale równoważy wysiłek umysłowy, do którego zobowiązują kolejne zaliczenia na uczelni.

Studenci bardzo chętnie podejmują się także prac, związanych z opieką. Mogą zajmować się dziećmi lub osobami starszymi czy niepełnosprawnymi. Ich otwartość, empatia oraz chęć niesienia pomocy spotyka się z ogromnym zainteresowaniem. Wielbiciele zwierząt z kolei mogą podejmować się pracy przy wyprowadzaniu psów lub sprawowaniem opieki nad innymi stworzeniami. Kolejnym sposobem na dorabianie na studiach jest udzielanie korepetycji. Wiele osób chętniej zatrudnia studentów niż absolwentów z uwagi na konkurencyjne stawki tych pierwszych.

Po drugie, dziecku czy nastolatkowi, którzy ma być uczony, o wiele łatwiej porozumieć się ze studentem niż osoba dorosłą. Młody wiek korepetytora zmniejsza dystans, ale jednocześnie wymaga odpowiedniego podejścia. Student musi pamiętać, że w tym duecie to do niego należy pełnienie obowiązków nauczyciela. Na znaczeniu zyskuje również praca, wykonywana za pośrednictwem Internetu. Studenci mogą zarabiać na pisaniu tekstów na potrzeby tworzenia i pozycjonowania stron, na sprzedawaniu swoich zdjęć, wykonywaniu redakcji i korekty tekstów czy tłumaczeń. Taka forma zarabiania jest bardzo wygodna i nietrudno połączyć ją z obowiązkami na uczelni.

Kolejnymi formami zarabiania jest zatrudnienie się na część lub pełen etat. Studentów chętnie zatrudniają lokale gastronomiczne, sklepy oraz punkty usługowe. Żak może więc znaleźć pracę w restauracji, barze, pubie, klubie, sklepie odzieżowym, spożywczym, drogerii, kinie czy kwiaciarni. Możliwe jest także zarabianie jako konsultant telefoniczny czy pracownik punktu obsługi klienta. Wielu studentów rezygnuje z pracy w ciągu roku akademickiego, szukając jedynie wakacyjnego zajęcia. Trzy miesiące studenckich wakacji poświęca więc na pracę, aby zarobić na kolejny rok edukacji.

Bardzo modne i jednocześnie opłacalne jest wyjeżdżanie do pracy za granicę. Atrakcyjne stawki oraz możliwość poznania nowych miejsc kuszą aktywnych młodych ludzi. W październiku wracają oni na uczelnię bogatsi nie tylko o pensję, ale również o cenne doświadczenia. Pod koniec studiów żacy zazwyczaj myślą już o podjęciu pracy w zawodzie.

Podczas wchodzenia do branży bardzo pomocne mogą okazać się obowiązkowe praktyki w czasie studiów. Warto w tym momencie starać się o odbycie stażu po uzyskaniu dyplomu, co przybliży młodego człowieka do uzyskania stałego zatrudnienia. W wielu przypadkach odbycie stażu jest konieczne, ponieważ pozwala na sprawdzenie zdobytej wiedzy w rzeczywistości zawodowej i przyswojenie nowych, bardziej praktycznych umiejętności, niezbędnych podczas wykonywania swojej pracy.

 
Praca podczas studiów

Praca na studiachJak pogodzić studia i pracę? Wielu absolwentów szkół średnich, decydując się na kontynuowanie edukacji n

Czy warto studiować?

StudiaCzy warto studiować? Nie od dziś wiadomo, że "nauka to potęgi klucz". Dlatego wielu młodych, uzdolnionych l


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl