Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Pomoc w planowaniu kariery

Wielu studentów ma już jakiś pomysł na siebie i wie, co chce robić po zakończeniu edukacji, ale są osoby, które maja milion pomysłów na siebie i nie bardzo wiedzą, za którego realizację najlepiej się zabrać.

W tym celu powstały ośrodki planowania kariery, biura karier i Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, działające przy wielu polskich uczelniach. Ośrodki planowania kariery zapraszają również młodzież niestudiującą, taką, która uczy się na przykład w liceach.

Wypełnia się w takim ośrodku testy, które pokazują, do jakich zawodów mamy predyspozycje. Później najczęściej ma miejsce rozmowa z psychologiem. Udanie się do uczelnianego biura karier jest świetnym rozwiązaniem, jeśli szukamy pracy.

Można tam znaleźć zajęcie tymczasowe, jak i stała pracę, związaną z danym kierunkiem studiów. Wielu pracodawców przesyła do biur karier swoje oferty, poszukując młodych, zdolnych i przedsiębiorczych osób. Z kolei AIP mają na celu krzewienie tej ostatniej cechy wśród studentów oraz umożliwienie im realizacji marzeń o własnej firmie.

Maturzyści z każdego rocznika stają w czerwcu przed ogromnie trudnym wyborem.

Gdy poznają już wyniki egzaminów dojrzałości, zastanawiają się, na jaki kierunek złożyć papiery, aby wykształcić się w odpowiednim zawodzie i później znaleźć pracę. Jedni mają już plany skonkretyzowane od dawna, ale są również takie osoby, które interesują się wieloma rzeczami i ważne jest dla nich, aby po studiach znaleźć pracę.

Taka młodzież powinna przejrzeć listę zawodów przyszłości. Można ją bez trudu znaleźć na wielu stronach internetowych i chociaż zazwyczaj nie są to identyczne zestawienia, można dopatrzeć się kilku podobieństw i wybrać zawód, który z większym prawdopodobieństwem da szansę na znalezienie zatrudnienia. Jest to ważne dla młodych i ambitnych absolwentów.

Bardzo przyszłościową branżą jest na pewno sektor IT, potrzebni są również: menagerowie, specjaliści z zakresu finansów, pracownicy hoteli, specjaliści od dotacji z UE, szkoleniowcy, doradcy zawodowi, negocjatorzy w sporach firmowych, psycholodzy i dietetycy.

 
Coaching i mentoring z perspektywy rozwoju organizacji

CoachingZarówno coaching jak i mentoring są metodami szkoleniowymi, które mogą przynieść wiele korzyści dla rozwoju organizacji, czyli stosowa

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych - kursy zawodowe

Kursy zawodoweNie sposób nie zauważyć tego, że dosłownie każdy z nas może w obecnych czasach korzystać z całego mnóstwa najróżniejszych mo

Rozwój osobisty metodą wizualizacji

Rozwój osobisty metodą wizualizacjiWizualizacje to ostatnio bardzo popularny sposób na rozwój osobisty. Mało kto jednak wie, jak i do czego ta metoda może być stosowana

Rozpocząć karierę zawodową

Jest wiele sposobów na to, aby rozpocząć dobrze karierę zawodową. Wszystko jest uzależnione od tego, jaka to ma być kariera i w jakiej branży. Są branże, w których

Praca, a kwalifikacje

W dobie redukcji miejsc pracy i szukania oszczędności pracodawcy w Polsce stopniowo zwiększają wymagania wobec kandydatów do pracy. Często już nie wystarczy „pochwalenie” si

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl