Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Ocena ryzyka zawodowego - podstawowe informacje

Ocena ryzyka zawodowegoOcena ryzyka zawodowego i pierwsza pomoc, to najistotniejsze zagadnienia szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny pracy.

Aby jednak ocena ryzyka mogła przebiegać efektywnie, należy zgromadzić zasób niezbędnych informacji. Wiedza ta pozwoli efektywnie wprowadzić w procedury obowiązujące w przedsiębiorstwie elementy wynikające z oceny ryzyka zawodowego.

Pierwsze pytanie, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, to jakie stanowiska pracy są w przedsiębiorstwie, o którym mówimy. następnie trzeba określić jacy pracownicy wykonują pracę na tych stanowiskach. Należy zwrócić uwagę zwłaszcza na pracowników, którzy mogą wymagać specjalnego traktowania (np. kobiety w ciąży, niepełnosprawni, młodociani). Trzeba pamiętać również o tych, którzy wykonują swoje zadania poza siedzibą firmy.

Kolejna kwestia, to materiały i maszyny (w tym wszelkiego rodzaju narzędzia). Trzeba zwrócić uwagę na zagrożenia jakie wynikają z użytkowania tego sprzętu (zwykle są one wypisane w instrukcjach obsługi). Mając już taki zasób danych, oraz wiedząc jakie zadania wykonują na swoich stanowiskach pracownicy, jesteśmy w stanie ocenić czynniki niebezpieczne (oraz szkodliwe i uciążliwe) na tych stanowiskach.

Warto zapoznać się również z aktualnymi zabezpieczeniami, oraz wynikami pomiarów czynników szkodliwych, o ile oczywiście w momencie w którym prowadzimy badania takie dane są dostępne. W przypadku nowych stanowisk pracy nie będziemy mieli takich danych. Niezbędne jest również zapoznanie się z przepisami prawnymi dotyczącymi stanowisk pracy występujących w firmie.

Ostatnią, choć wcale nie najmniej ważną sprawą, jest ocena i opinie pracowników na temat ich stanowisk pracy. Można z nich wyciągnąć często daleko idące wnioski, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa.

 
Praca po studiach

129Ostatnie egzaminy, uzyskanie dyplomu, pierwsza praca: właśnie tak wielu studentów wyobraża sobie zakończenie edukacji w szkole wyższej. Niestety, nie zawsze wszystk

Student na rynku pracy

Student na rynku pracyPracujemy aby żyć, czy może żyjemy by pracować - to pytanie zadaje sobie każdy dorosły człowiek na całym świecie. Jak to

Jak przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną?

Jak przejść pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną?Rozmowa kwalifikacyjna jest tym etapem postępowania rekrutacyjnego, którego kandydaci boją

Gdzie i jak szukać pracy?

Gdzie i jak szukać pracy?Poszukiwanie pracy nie wydaje się nam przyjemna czynnością, ale wiele osób musi znaleźć zatrudnienie, zarówno stałe jak

Szukanie pracy za granicą

Szukanie pracy za granicąBezrobocie w Polsce to wciąż olbrzymi problem, którego rozwiązanie zapewne szybko nie nastąpi. Dlatego praca za

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl