Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Ocena ryzyka zawodowego - podstawowe informacje

Ocena ryzyka zawodowegoOcena ryzyka zawodowego i pierwsza pomoc, to najistotniejsze zagadnienia szkoleń z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny pracy.

Aby jednak ocena ryzyka mogła przebiegać efektywnie, należy zgromadzić zasób niezbędnych informacji. Wiedza ta pozwoli efektywnie wprowadzić w procedury obowiązujące w przedsiębiorstwie elementy wynikające z oceny ryzyka zawodowego.

Pierwsze pytanie, na jakie musimy sobie odpowiedzieć, to jakie stanowiska pracy są w przedsiębiorstwie, o którym mówimy. następnie trzeba określić jacy pracownicy wykonują pracę na tych stanowiskach. Należy zwrócić uwagę zwłaszcza na pracowników, którzy mogą wymagać specjalnego traktowania (np. kobiety w ciąży, niepełnosprawni, młodociani). Trzeba pamiętać również o tych, którzy wykonują swoje zadania poza siedzibą firmy.

Kolejna kwestia, to materiały i maszyny (w tym wszelkiego rodzaju narzędzia). Trzeba zwrócić uwagę na zagrożenia jakie wynikają z użytkowania tego sprzętu (zwykle są one wypisane w instrukcjach obsługi). Mając już taki zasób danych, oraz wiedząc jakie zadania wykonują na swoich stanowiskach pracownicy, jesteśmy w stanie ocenić czynniki niebezpieczne (oraz szkodliwe i uciążliwe) na tych stanowiskach.

Warto zapoznać się również z aktualnymi zabezpieczeniami, oraz wynikami pomiarów czynników szkodliwych, o ile oczywiście w momencie w którym prowadzimy badania takie dane są dostępne. W przypadku nowych stanowisk pracy nie będziemy mieli takich danych. Niezbędne jest również zapoznanie się z przepisami prawnymi dotyczącymi stanowisk pracy występujących w firmie.

Ostatnią, choć wcale nie najmniej ważną sprawą, jest ocena i opinie pracowników na temat ich stanowisk pracy. Można z nich wyciągnąć często daleko idące wnioski, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa.

 
Szukanie pracy za granicą

Szukanie pracy za granicąBezrobocie w Polsce to wciąż olbrzymi problem, którego rozwiązanie zapewne szybko nie nastąpi. Dlatego praca za

Jak dorobić do pensji?

Wiele osób pracuje na etacie, ale ich pensja jest za mała w porównaniu do potrzeb. Nie musimy wcale planować wielkich wydatków, chodzić do kina, teatru i robić zaku


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl