Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
MS Office i Photoshop

Odpowiedniki Photoshopa i MS OfficeDarmowe odpowiedniki MS Office i Photoshop.

Potrzebujesz programu do obróbki grafiki, ale nie stać cię na Adobe Photoshop?

A może potrzebujesz pakietu aplikacji biurowych, a nie masz funduszy na zakup pakietu Microsoft Office?

Tutaj znajdziesz darmowe odpowiedniki dla wyżej wymienionych aplikacji.

Darmowe odpowiedniki Adobe Photoshop:

- Gimp 2.8 : Jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza darmowa aplikacja do obróbki grafiki. Program ten jest stale rozwijany i posiada bardzo rozbudowane możliwości w edycji grafiki. Jedyną wadą jest interfejs, do którego trzeba się przyzwyczaić, jednak po jego okiełznaniu odkrywa się drzemiące w nim możliwości.

- Paint.NET : Program będący w zasadzie bardziej rozbudowaną wersją domyślnego edytora w Windowsie, jednak wzbogacony o kilka funkcji dostępnych głównie w komercyjnych aplikacjach, jak warstwy, spora ilość efektów specjalnych, czy nieograniczona historia operacji. Zaletą tego programu jest wygodny interfejs, oraz fakt, że aplikacja jest ciągle rozwijana i w przyszłości może być jeszcze bardziej rozbudowana, niż teraz.

Darmowe odpowiedniki pakietu Microsoft Office:

- OpenOffice - Najlepszy darmowy odpowiednik i jeden z najważniejszych konkurentów pakietu Microsoftu. W skład pakietu OpenOffice wchodzi:

Writer - Edytor tekstu, odpowiednik Worda. Posiada bogaty słownik, możliwość wstawiania grafik i wykresów, tworzenia tabel i korespondencji seryjnych. Posiada także możliwość edycji tekstów z Worda, oraz może zapisywać pliki w jego formacie.

Calc - Arkusz kalkulacyjny, czyli odpowiednik Excela. Posiada podobne możliwości jak przedstawiciel pakietu Microsoft Office i może korzystać z plików w jego formacie.

Impress - Odpowiednik Power Pointa, czyli program do tworzenia i edycji prezentacji. Posiada przyjazny interfejs i możliwość edycji i zapisu formatu plików z programu MS Office.

Base - Program do tworzenia baz danych. Wprowadzony do pakietu stosunkowo niedawno, więc posiada mniejsze możliwości niż Access, chociaż posiada podstawowe funkcje potrzebne do stworzenia bazy danych.

Draw - Ciekawa aplikacja pozwalająca w wygodny sposób łączyć dokumenty z programów Writer i Calc z prezentacjami z Impress'a.

Inny pakiet to:

EasyOffice - Darmowy pakiet zawierający większość aplikacji biurowych, czyli zaawansowany edytor tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji multimedialnych. Pakiet jest zgodny z plikami Microsoft Office, oraz co ciekawe posiada własny archiwizer EasyZip, oraz możliwość eksportu do plików PDF.

 
Koncentracja - czym jest i jak ją poprawić?

KoncentracjaO koncentracji mówi się wiele: jak jest istotna oraz w czym pomaga. Zdolność koncentrowania uwagi pojawia się u dzieci, które ro

Cechy komputerów panelowych - zastosowanie, wybór miejsca pracy

Komputer panelowy - zastosowanieKomputer panelowy to urządzenie zwykle przemysłowe, którego podstawowym i najważniejszym zastosowaniem jest

Efektywna i szybka nauka, czyli jak uczyć się skutecznie?

Jak uczyć sie skutecznieNauka efektywna - czyli jak szybko się uczyć i do tego skutecznie. Każdy człowiek uczy się przez całe życie. Z tego względ

Czym jest kultura? Kultura a Internet i media

Kultura a media i InternetCzym jest kultura? Słownik języka polskiego podaje wiele definicji. Jest to między innymi materialna i umysłowa

Jak uczyć się skutecznie?

Skuteczna naukaJak uczyć się skutecznie? Niestety wiele ludzi mimo, że uczą się godzinami, poświęc

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl