Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Mapy myśli

MApa myśliNowoczesną techniką sporządzania notatek są mapy myśli. Pozwalają one na skuteczniejsze zapamiętywanie i szybszą naukę. Ponadto pomagają uporządkować sprawy bieżące oraz rozwiązywać problemy.

Twórcą map myśli jest Tony Buzan - światowej klasy specjalista z zakresu nauki i zapamiętywania.

Stworzył on koncepcję notatki nielinearnej, która w efektywny sposób wykorzystuje naturalne zdolności umysłu.

Częstym błędem, popełnianym podczas nauki, jest angażowanie tylko lewej półkuli mózgowej. Odpowiada ona za logiczne i uporządkowane myślenie. Przy jej pomocy tworzymy notatki linearne, które najczęściej zapisujemy całymi zdaniami. Nauka w taki sposób jest bardzo czasochłonna i często przynosi niezadowalające rezultaty. Skuteczność nauki przy pomocy map myśli jest zapewniona dzięki uaktywnieniu obu półkul mózgowych. Oprócz lewej pobudzona zostaje także prawa półkula mózgowa, która odpowiada za emocje, myślenie twórcze i artystyczne.

Tworzenie efektywnych notatek opiera się o wyobraźnię i skojarzenia. Pobudzenie zmysłów poprzez zastosowanie kolorów, piktogramów i wyolbrzymień, pomaga w zapamiętywaniu. Notowanie przy pomocy map myśli wykorzystuje myślenie promieniste. W centralnej części kartki umieszcza się główną ideę notatki od której odchodzą poszczególne skojarzenia. Całość przypomina strukturę drzewa, ponieważ od głównych gałęzi odchodzą coraz mniejsze. Dzięki temu notatka jest uporządkowana i zachowuje przejrzystość. Mapy myśli pomagają zaoszczędzić czas. Notowanie przy ich pomocy nie wymaga zapisywania informacji całymi zdaniami.

Zastosowanie słów-kluczy skraca czas notowania oraz oddziałuje na umysł, który działa na zasadzie skojarzeń. Jedno, odpowiednio dobrane słowo, wystarczy aby pobudzić mózg do wygenerowania ciągu skojarzeń na dany temat. Mapy myśli skracają również czas powtórek przed egzaminem. Zamiast odczytywania wielu stron notatek, wystarczy spojrzenie na barwną i uporządkowaną mapę myśli. Notatki nielinearne znajdują szerokie zastosowanie, nie tylko w edukacji. Idealnie nadają się do sporządzania terminarzy i planów działania. Dzięki nim można uporządkować ważne daty i zadania do zrealizowania. Pomagają w zarządzaniu czasem oraz pracą. Można je wykorzystać w prowadzeniu gospodarstwa domowego, planowaniu zakupów czy przyjęcia.

Mapy myśli stosuje się również w życiu zawodowym. Są sposobem na sporządzanie notatki z zebrania, przygotowanie wystąpienia, opracowanie projektu czy odnalezienie nowych pomysłów.

 
Na czym polega zdrowe odżywianie?

Zdrowe odżywianieNie może to być kolejny, jednorazowy zryw. Jeśli zmienimy nasz styl życia, z pewnością odczujemy zmiany w ciele, umyśl

Zmiany w świecie komputerów

KomputeryŚwiat komputerów - zmiany Niektórzy z nas pamiętają, jak wyglądały


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl