Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Mapy myśli

MApa myśliNowoczesną techniką sporządzania notatek są mapy myśli. Pozwalają one na skuteczniejsze zapamiętywanie i szybszą naukę. Ponadto pomagają uporządkować sprawy bieżące oraz rozwiązywać problemy.

Twórcą map myśli jest Tony Buzan - światowej klasy specjalista z zakresu nauki i zapamiętywania.

Stworzył on koncepcję notatki nielinearnej, która w efektywny sposób wykorzystuje naturalne zdolności umysłu.

Częstym błędem, popełnianym podczas nauki, jest angażowanie tylko lewej półkuli mózgowej. Odpowiada ona za logiczne i uporządkowane myślenie. Przy jej pomocy tworzymy notatki linearne, które najczęściej zapisujemy całymi zdaniami. Nauka w taki sposób jest bardzo czasochłonna i często przynosi niezadowalające rezultaty. Skuteczność nauki przy pomocy map myśli jest zapewniona dzięki uaktywnieniu obu półkul mózgowych. Oprócz lewej pobudzona zostaje także prawa półkula mózgowa, która odpowiada za emocje, myślenie twórcze i artystyczne.

Tworzenie efektywnych notatek opiera się o wyobraźnię i skojarzenia. Pobudzenie zmysłów poprzez zastosowanie kolorów, piktogramów i wyolbrzymień, pomaga w zapamiętywaniu. Notowanie przy pomocy map myśli wykorzystuje myślenie promieniste. W centralnej części kartki umieszcza się główną ideę notatki od której odchodzą poszczególne skojarzenia. Całość przypomina strukturę drzewa, ponieważ od głównych gałęzi odchodzą coraz mniejsze. Dzięki temu notatka jest uporządkowana i zachowuje przejrzystość. Mapy myśli pomagają zaoszczędzić czas. Notowanie przy ich pomocy nie wymaga zapisywania informacji całymi zdaniami.

Zastosowanie słów-kluczy skraca czas notowania oraz oddziałuje na umysł, który działa na zasadzie skojarzeń. Jedno, odpowiednio dobrane słowo, wystarczy aby pobudzić mózg do wygenerowania ciągu skojarzeń na dany temat. Mapy myśli skracają również czas powtórek przed egzaminem. Zamiast odczytywania wielu stron notatek, wystarczy spojrzenie na barwną i uporządkowaną mapę myśli. Notatki nielinearne znajdują szerokie zastosowanie, nie tylko w edukacji. Idealnie nadają się do sporządzania terminarzy i planów działania. Dzięki nim można uporządkować ważne daty i zadania do zrealizowania. Pomagają w zarządzaniu czasem oraz pracą. Można je wykorzystać w prowadzeniu gospodarstwa domowego, planowaniu zakupów czy przyjęcia.

Mapy myśli stosuje się również w życiu zawodowym. Są sposobem na sporządzanie notatki z zebrania, przygotowanie wystąpienia, opracowanie projektu czy odnalezienie nowych pomysłów.

 
Koncentracja - czym jest i jak ją poprawić?

KoncentracjaO koncentracji mówi się wiele: jak jest istotna oraz w czym pomaga. Zdolność koncentrowania uwagi pojawia się u dzieci, które ro

Cechy komputerów panelowych - zastosowanie, wybór miejsca pracy

Komputer panelowy - zastosowanieKomputer panelowy to urządzenie zwykle przemysłowe, którego podstawowym i najważniejszym zastosowaniem jest

Efektywna i szybka nauka, czyli jak uczyć się skutecznie?

Jak uczyć sie skutecznieNauka efektywna - czyli jak szybko się uczyć i do tego skutecznie. Każdy człowiek uczy się przez całe życie. Z tego względ

Czym jest kultura? Kultura a Internet i media

Kultura a media i InternetCzym jest kultura? Słownik języka polskiego podaje wiele definicji. Jest to między innymi materialna i umysłowa

Jak uczyć się skutecznie?

Skuteczna naukaJak uczyć się skutecznie? Niestety wiele ludzi mimo, że uczą się godzinami, poświęc

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl