Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Kosmiczne plany lekcji

Rozsądni ludzie podczas dyskusji bez zbędnych sporów zgodzą się co do tego że program nauczania powinien być przystosowany do wieku i możliwości przyswajania z nim związanych. Mimo tej zgody i zrozumienia nie widać żadnych symptomów by przekładała się w jakikolwiek sposób na sytuację uczniów w szkołach zarówno podstawowych jak i wyższego stopnia. Jednak najbardziej dziwi obładowanie materiałem i ilością lekcji dzieci które dopiero rozpoczynają swoją ścieżkę edukacji.

Nie dziwne że wiele młodych osób narzeka na zmęczenie a wręcz przemęczenie ponieważ spędzają zdecydowanie zbyt wiele godzin w szkolnych ławkach. Chcąc za wszelka cenę nauczyć więcej układający programy nauczania osiągają odmienny od założonego efekt. Każdy uczeń po kilku godzinach spędzonych w ławce ma serdecznie dosyć i myśli tylko o tym by wrócić do domu, zjeść coś i odpocząć. Niestety ze względu na długość czasu spędzonego w szkole, kwestie dojścia albo dojazdu, okazuje się że z całego dnia dla młodego człowieka niewiele zostaje.

Rodzice są zatroskani taką sytuacją ale jednocześnie z tego tytułu nie mają zamiaru odpuścić w chociażby odrabianiu lekcji czy też przygotowaniu do sprawdzianu. Wielu widząc jednak że ich pupil jest ewidentnie wykończony siedzi wieczorem zamiast dziecka odrabiając lekcje i pozwalając by dziecko się wyspało. Łatwo zauważyć że w ten sposób tylko rodzic przypomina sobie dawne dzieje i szkolne ławki natomiast dziecko niewiele zyskuje poza dodatkowym snem. Jest to niestety sytuacja patologiczna, trudno ja inaczej określić.

Wszystko zależy także od tego, gdzie uczeń mieszka i jaki ma dojazd do własnego domu, jeżeli jego dom jest umieszczony bardzo daleko od szkoły i środki komunikacji nie są zbyt dobrze rozwinięte, rodzi się kolejny poważny problem. Nie każdy ma bowiem możliwość powrotu do domu autobusem, który kursuje co najmniej co pół godziny, wiele osób czeka na transport nawet ponad trzy godziny. Zatem jeżeli kończymy lekcje późnym popołudniem i dodatkowo czekamy tyle godzin na autobus, jesteśmy w domu praktycznie na wieczór. Staramy się szybko zjeść i trochę odpocząć, jednak wtedy robi się już późny wieczór.

Tak właśnie wygląda dzień nauki w szkole niejednego z uczniów. Nie jest to przyjemne i zapewne nikomu się to nie podoba, jednak takie rzeczy się zdarzają i jest to dla nich zupełnie normalne. Zatem ministerstwo edukacji powinno wziąć ten fakt pod uwagę i rozporządzać plan z głową, nie robiąc fatalnych pomyłek i nie nadużywać czasu ucznia, który musi siedzieć w szkole praktycznie cały dzień.

 
Od podstawówki do matury

Chodzenie do szkoły wielu młodym ludziom nie kojarzy się z przyjemnością, a przykrym obowiązkiem. Uczniowie z utęskni

Pierwszoklasista

Każdy kilkulatek w pewnym momencie swojego życia przeżywa niezwykle stresujący, ale zarazem fascynujący dzień, jakim jest pierwszy dzień szkoły. Dla pierwszoklasisty oraz jego


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl