Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Kilka słów o ACTA

Kilka słów o ACTASporo kontrowersji, przede wszystkim jednak sprzeciwu wzbudził temat międzynarodowego porozumienia ACTA, które ma na celu przyczynienie się do wprowadzenia bardzo surowego prawa antypirackiego.

Oczywiście wszystko to z dobrych pobudek: w imię chronienia różnych gałęzi przemysłu, między innymi muzycznego oraz "własności intelektualnej". Istnieje jednak obawa, że wprowadzenie do krajów takich jak Polska tego dokumentu jest wymierzone nie tyle w walkę z przestępcami, co w próbę ograniczenia praw wolnościowych Polaków, zwykłych obywateli.

Ten temat na arenie międzynarodowej pojawił się już przed pięcioma laty i już wtedy wzbudził falę sprzeciwów. Wówczas jednak chodziło tylko o poszczególne państwa: między innymi Stany Zjednoczone, Japonię i Szwajcarię. Po kilku latach nad tą kwestią pracuje o wiele więcej państw takich jak na przykład: Australia, Kanada, Korea Południowa, Nowa Zelandia, Meksyk. Według twórców dokumentu, ma on przede wszystkim utrudnić wprowadzanie na rynek fałszywych towarów i dóbr, bardziej restrykcyjne przepisy mają to skutecznie zwalczyć. Chodzi o dobro wszystkich uczciwych ludzi, bowiem ma to doprowadzić do eliminacji piractwa i przestępstw internetowych, a na dłuższą metę spowoduje wzrost gospodarczy i rozwój wielu innowacji.

Dlaczego więc budzi takie sprzeczne uczucia?

Przede wszystkim dlatego, że walce z pirackim fałszerstwem władze idą za daleko. Na przykład dokument uderza w prywatność wszystkich osób, nie tylko przestępców, bo władze mogą bezkarnie dotrzeć do wszelkich osobistych folderów - to likwiduje jakąkolwiek prywatność i budzi niepokój o to, że rząd będzie to wykorzystywał nie tylko do walki z piractwem, ale także stopniowego poszerzania cenzury. Na odpowiedzialność zostają narażone niewinne osoby, bo nawet domniemanie tego, że ktoś chciał zrobić coś nielegalnego uprawnia władze do wkroczenia na teren prywatny oskarżonego, bez jakichkolwiek realnych dowodów.

Bardzo to uderza np. w osoby zamawiające przez Internet potrzebne leki, między innymi cukrzyków. Utrudnia chorym dostęp do leków. Poza tym niesmak wzbudziły ograniczenia w związku z ujawnianiem przepisów ACTA zwykłym ludziom, jak też politykom zresztą. Trudno jest podjąć decyzję dotyczącą czegoś, czego się w ogóle nie zna. Mimo to jednak są kraje, w których ten dokument ma się dobrze, co może dziwić.

 
Koncentracja - czym jest i jak ją poprawić?

KoncentracjaO koncentracji mówi się wiele: jak jest istotna oraz w czym pomaga. Zdolność koncentrowania uwagi pojawia się u dzieci, które ro

Cechy komputerów panelowych - zastosowanie, wybór miejsca pracy

Komputer panelowy - zastosowanieKomputer panelowy to urządzenie zwykle przemysłowe, którego podstawowym i najważniejszym zastosowaniem jest

Efektywna i szybka nauka, czyli jak uczyć się skutecznie?

Jak uczyć sie skutecznieNauka efektywna - czyli jak szybko się uczyć i do tego skutecznie. Każdy człowiek uczy się przez całe życie. Z tego względ

Czym jest kultura? Kultura a Internet i media

Kultura a media i InternetCzym jest kultura? Słownik języka polskiego podaje wiele definicji. Jest to między innymi materialna i umysłowa

Jak uczyć się skutecznie?

Skuteczna naukaJak uczyć się skutecznie? Niestety wiele ludzi mimo, że uczą się godzinami, poświęc

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl