Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Kilka słów o ACTA

Kilka słów o ACTASporo kontrowersji, przede wszystkim jednak sprzeciwu wzbudził temat międzynarodowego porozumienia ACTA, które ma na celu przyczynienie się do wprowadzenia bardzo surowego prawa antypirackiego.

Oczywiście wszystko to z dobrych pobudek: w imię chronienia różnych gałęzi przemysłu, między innymi muzycznego oraz "własności intelektualnej". Istnieje jednak obawa, że wprowadzenie do krajów takich jak Polska tego dokumentu jest wymierzone nie tyle w walkę z przestępcami, co w próbę ograniczenia praw wolnościowych Polaków, zwykłych obywateli.

Ten temat na arenie międzynarodowej pojawił się już przed pięcioma laty i już wtedy wzbudził falę sprzeciwów. Wówczas jednak chodziło tylko o poszczególne państwa: między innymi Stany Zjednoczone, Japonię i Szwajcarię. Po kilku latach nad tą kwestią pracuje o wiele więcej państw takich jak na przykład: Australia, Kanada, Korea Południowa, Nowa Zelandia, Meksyk. Według twórców dokumentu, ma on przede wszystkim utrudnić wprowadzanie na rynek fałszywych towarów i dóbr, bardziej restrykcyjne przepisy mają to skutecznie zwalczyć. Chodzi o dobro wszystkich uczciwych ludzi, bowiem ma to doprowadzić do eliminacji piractwa i przestępstw internetowych, a na dłuższą metę spowoduje wzrost gospodarczy i rozwój wielu innowacji.

Dlaczego więc budzi takie sprzeczne uczucia?

Przede wszystkim dlatego, że walce z pirackim fałszerstwem władze idą za daleko. Na przykład dokument uderza w prywatność wszystkich osób, nie tylko przestępców, bo władze mogą bezkarnie dotrzeć do wszelkich osobistych folderów - to likwiduje jakąkolwiek prywatność i budzi niepokój o to, że rząd będzie to wykorzystywał nie tylko do walki z piractwem, ale także stopniowego poszerzania cenzury. Na odpowiedzialność zostają narażone niewinne osoby, bo nawet domniemanie tego, że ktoś chciał zrobić coś nielegalnego uprawnia władze do wkroczenia na teren prywatny oskarżonego, bez jakichkolwiek realnych dowodów.

Bardzo to uderza np. w osoby zamawiające przez Internet potrzebne leki, między innymi cukrzyków. Utrudnia chorym dostęp do leków. Poza tym niesmak wzbudziły ograniczenia w związku z ujawnianiem przepisów ACTA zwykłym ludziom, jak też politykom zresztą. Trudno jest podjąć decyzję dotyczącą czegoś, czego się w ogóle nie zna. Mimo to jednak są kraje, w których ten dokument ma się dobrze, co może dziwić.

 
Na czym polega zdrowe odżywianie?

Zdrowe odżywianieNie może to być kolejny, jednorazowy zryw. Jeśli zmienimy nasz styl życia, z pewnością odczujemy zmiany w ciele, umyśl

Zmiany w świecie komputerów

KomputeryŚwiat komputerów - zmiany Niektórzy z nas pamiętają, jak wyglądały


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl