Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Kierunki na trudne czasy

InformatykaKierunki na trudne czasy - Informatyka

Maturzyści otrzymując wyniki swoich matur mają przed sobą najważniejszy okres w życiu, który będzie determinował całe ich dalsze losy - wybór kierunku studiów. Powinniśmy o nim już myśleć w drugiej klasie szkoły średniej, jednak większość odkłada to na koniec.

Czasy są brutalne i coraz bardziej eliminują ludzi którzy poszli na niezbyt przydatne dla gospodarki kierunki studiów (z reguły mówimy tu o kierunkach humanistycznych). Postęp technologiczny, rozwój szczególnie technicznych oraz finansowych branż naciska szczególnie na absolwentów kierunków technicznych, ścisłych oraz finansowych.

Najbardziej liczącym się dla maturzystów czynnikiem są przyszłe szanse na rynku pracy. Niestety rynek ten nie jest stały i za pięć lat koniunktura może zawsze się zmienić. Z pewnością nudzić się nie będą ludzie z kierunków zamawianych. Zostały one stworzone na bazie analiz 10-letnich, które ukazały jakie zawody będą niezbędne i szukane w najbliższych latach. Pójście na taki kierunek daje nam wachlarz pełnych możliwości (od stypendiów dla najlepszy kandydatów po zajęcia wyrównawcze z np. matematyki czy fizyki), jest to oczko w głowie wielu pracodawców. Popyt na kierunki techniczne jest z pewnością większy niż na pozostałe. Dają nam nie tylko wykształcenie teoretyczne ale też praktyczne poprzez wszelakie praktyki w danej dziedzinie czy ćwiczenia laboratoryjne.

Medycyna? Dalej jest uznawana za potrzebną, jednak ich ukończenie jest niezwykle trudne. Lekarze, weterynarze czy stomatolodzy wciąż będą w pragnieniach społeczeństwa, które coraz bardziej choruje i ma problemy ze zwierzakami.

Informatyka stanowi jeden z najbardziej poszukiwanych przez pracodawców branż. Programiści, webmasterzy czy graficy na pewno znajdą pracę. Finansiści, bankowcy czy analitycy to kolejna grupa, która nie ma może aż tak dużego popytu, ale nadal są potrzebni, gdy sektor finansowy wciąż się rozwija, dochodzą nowe banki, podmioty, które zajmują się tego typu usługami.

Co z pozostałymi?

Niestety studenci po pedagogice, zarządzaniu czy historii, mają bardzo małe szanse na znalezienie pracy w swoim docelowym zawodzie, dlatego widzimy ten efekt w supermarketach czy magazynach. Jedynym dla nich ratunkiem może być przekwalifikowanie siebie, co w dzisiejszych czasach nie jest niedostępne.
Podsumowując, kierunek studiów bardzo wpłynie na nas i nasz start w pracy. Mamy nadzieję, że ten start będzie jak najbardziej udany.

 
Koncentracja - czym jest i jak ją poprawić?

KoncentracjaO koncentracji mówi się wiele: jak jest istotna oraz w czym pomaga. Zdolność koncentrowania uwagi pojawia się u dzieci, które ro

Cechy komputerów panelowych - zastosowanie, wybór miejsca pracy

Komputer panelowy - zastosowanieKomputer panelowy to urządzenie zwykle przemysłowe, którego podstawowym i najważniejszym zastosowaniem jest

Efektywna i szybka nauka, czyli jak uczyć się skutecznie?

Jak uczyć sie skutecznieNauka efektywna - czyli jak szybko się uczyć i do tego skutecznie. Każdy człowiek uczy się przez całe życie. Z tego względ

Czym jest kultura? Kultura a Internet i media

Kultura a media i InternetCzym jest kultura? Słownik języka polskiego podaje wiele definicji. Jest to między innymi materialna i umysłowa

Jak uczyć się skutecznie?

Skuteczna naukaJak uczyć się skutecznie? Niestety wiele ludzi mimo, że uczą się godzinami, poświęc

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl