Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Języki obce - filologia angielska

Kursy językoweJęzyki obce wciąż cieszą się niemałą popularnością. Szczególnie, jeśli chodzi o studia wyższe. Bardzo wielu młodych ludzi po zdanej maturze wybiera studia o kierunku filologicznym.

Wyjątkowo spora grupa abiturientów decyduje się na filologię angielską. Jest to kierunek, który od kilku lat jest mocno oblegany. Studenci, pytani o to, dlaczego wybrali takie a nie inne studia, często odpowiadają, iż wierzą w to, że znajomość języków obcych to droga, która otwiera bardzo wiele możliwości, a język angielski jest używany w bardzo wielu częściach świata.

Tym bardziej, że ten staje się coraz bardziej globalny. Myśląc o wyborze takich studiów należy jednak pamiętać, iż filologia danego języka to nie to samo co kurs językowy. Ten drugi bowiem polega na szczególnym nacisku na praktyczną naukę języka i obcowanie z nim w celach komunikacyjnych. Studiując zaś obcą filologię, uczeń poznaje nie tylko praktyczną stronę używania języka. Co więcej, uczelnie wyższe zakładają, iż kandydat ubiegający się o miejsce na wyżej wymienionym kierunku zna już język w stopniu bardzo dobrym. Na filologii natomiast poszerza on jedynie zasób swojego słownictwa, ma możliwość konwersowania i obcowania z gramatyką języka, jednak nie jest to celem kluczowym tychże studiów.

Filologia to nauka o języku, a nie samego języka. Tak więc, pojawiają się tam w dużej ilości przedmioty związane z literaturą, kulturą, a nawet historią języka. Student filologii angielskiej musi dobrze znać historię Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz krajów anglojęzycznych. Będzie uczestniczył także w zajęciach o amerykańskiej i brytyjskiej literaturze, które zdecydowanie nie należą do łatwych.

Filologia bada język bardzo dogłębnie i sięga do jego podstaw. Zatem znajomość historii języka, jego fonetyki i gramatyki w stopniu o wiele bardziej zaawansowanym niż na jakimkolwiek z kursów językowych to podstawa. Dlatego też ważne jest, aby potrafić wskazać i zauważyć różnice pomiędzy kursem językowym, a studiami filologicznymi.

 
Nowoczesne kursy językowe

Nowoczesne kursy językoweKursy języka angielskiego stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób chętnie decyduje się na poprawienie swoj

Szkolenia z języków obcych

Szkolenia z języków obcychZnajomość języków obcych jest obecnie sporym kapitałem. To tak istotna umiejętność jak obsługa komputera czy posiadania prawa jazdy


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl