Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Jakie studia wybrać?

Kierunki studiówStudia, kierunek studiów - trudny wybór.
Po zdanej maturze przed młodym człowiekiem pojawia się niemały i nieprosty dylemat:

Jakie studia wybrać? Jaki kierunek? Czym się kierować dokonując wyboru?

Obecnie absolwenci szkoły średniej mają 19 lub 20 lat (w zależności od tego czy kończą liceum ogólnokształcące czy technikum).

Któż w takim wieku jest w stu procentach pewien co chce robić w życiu. Niestety tylko garstka osób.

Reszta szukając wyższej uczelni kieruje się swoimi zainteresowaniami, radami rodziców i znajomych lub aktualnie panującą modą i trendami. Jednak czy takie kryteria zawsze powinny być tymi najważniejszymi? Są kierunki po których szanse na znalezienie pracy są wręcz znikome. Jeśli naszą pasją jest filozofia i właśnie w tym kierunku postanowimy się kształcić to czy kilka tysięcy osób kończących ten kierunek każdego roku w całej Polsce będzie w stanie znaleźć pracę, która choć w najmniejszym stopniu będzie nawiązywała do wiedzy i umiejętności jakie nabyli w czasie 5 lat nauki? Można mieć nadzieję, że akurat nam się to uda, jednak rzeczywistość na pewno będzie bardziej brutalna i szybko zweryfikuje nasze aspiracje.

Większość rodziców niewątpliwie chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Dlatego rady typu "Idź na medycynę i zostań lekarzem" są dosyć często słyszane przez zagubionych maturzystów. Pół biedy, jeśli rzeczywiście biologia i chemia leżą w obszarze zainteresowań przyszłego żaka. Co jednak, jeśli w trakcie studiów okaże się, że ogrom materiału jest nie do udźwignięcia, albo to "po prostu nie to". Wtedy rodzice tego problemu już nie rozwiążą.

Decyzja o wyborze studiów powinna być podjęta w pełni świadomie i samodzielnie przez młodego człowieka

Owszem może słuchać rad i zaleceń od innych, bardziej doświadczonych. Jednakże to właśnie on będzie musiał przez następne 5 lat uczęszczać codziennie na zajęcia, zdawać egzaminy i rozwijać się w danym kierunku. To on będzie musiał ten kierunek ukończyć i później znaleźć pracę. Nikt go w tym nie wyręczy. Kończąc szkołę średnią i wkraczają w nowy studencki okres życia, ludzie są już na tyle dojrzali i dorośli, że powinni potrafić sami podejmować decyzje, a już na pewno w szczególności te, które dotyczą ich własnego życia. Nikt nie mówi, że jest to wybór szybki i łatwy, jednak i takie decyzje czasem trzeba w życiu podejmować, a to będzie najlepszy sposób by się tego nauczyć.

 
Praca podczas studiów

Praca na studiachJak pogodzić studia i pracę? Wielu absolwentów szkół średnich, decydując się na kontynuowanie edukacji n

Czy warto studiować?

StudiaCzy warto studiować? Nie od dziś wiadomo, że "nauka to potęgi klucz". Dlatego wielu młodych, uzdolnionych l


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl