Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Jakich specjalistów szuka się dziś na rynku pracy?

Rynek pracy stale się zmienia, więc zmieniają się i wymagania wobec pracowników, jakich obecnie się poszukuje. Można jednak znaleźć kilka cech wspólnych, jakie pojawiają się w oczekiwaniach wobec kandydatów w ogłoszeniach o pracę.

Dziś pracodawcy poszukują przede wszystkim osób kompetentnych, który wiedzą, co robią i jak robić to najlepiej.

Wykształcenie jest bardzo ważne, ale jeszcze wyżej cenione są umiejętności, które posiada dany kandydat. Ponadto, pracodawcy poszukują dziś ludzi chętnych do pracy, wykazujących duże zainteresowanie tym, co robią. Jakie jeszcze cechy cenią pracodawcy? Na pewno odpowiedzialność, sumienność, umiejętność dobrej organizacji pracy własnej, ale również pracy w zespole.

Poza tym, od pracowników wymaga się również lojalności wobec firmy, dyspozycyjności oraz wysokich umiejętności komunikacyjnych. Gdzie pracodawcy szukają takich osób? Wykorzystują media, zarówno te tradycyjne jak i nowoczesne. Najpopularniejszym medium tradycyjnym jest prasa. W gazetach można umieszczać różnorodne ogłoszenia o pracę z dokładnym opisaniem stanowiska jak również wszelkich wymagań. Często wykorzystywany jest również Internet. To medium pozwala nam na zamieszczanie różnorodnych ogłoszeń z bezpośrednimi linkami do strony danego przedsiębiorstwa. Jest to więc dodatkowa forma reklamy dla firmy.

A jak kandydaci szukają pracy? Również wielotorowo. Bardzo pomocne są media, takie jak Internet i prasa. Znajduje się tam wiele ogłoszeń, na jakie pracownicy mogą odpowiadać. Jeśli zdecydujemy się na Internet, możemy dodatkowo tworzyć profile kandydatów na wielu stronach oraz filtrować ogłoszenia, aby oglądać tylko te, które są dla danej osoby interesujące. Wiele osób chętnie korzysta również z metody bezpośredniej, która pozwala na rozeznanie się w otoczeniu. Często zdarza się tak, że wśród naszych znajomych słyszał o wolnym stanowisku, na jakie moglibyśmy rekrutować. Dzięki wykorzystywaniu wielu kanałów w poszukiwaniu pracy, same poszukiwania mogą być bardziej efektywne i szybciej zakończyć się sukcesem.

 
Jak uczyć się skutecznie?

Skuteczna naukaJak uczyć się skutecznie? Niestety wiele ludzi mimo, że uczą się godzinami, poświęc

Edukacja w Polsce

105Kilkuletnie dziecko zostaje posłane do przedszkola nie tylko dlatego, że rodzice muszą pracować, ale również dlatego, że w przedszkolu ma szansę nawiązać znajomości

Zjawiska paranormalne, parapsychologia - wiara czy nauka?

Zjawiska paranormalne, parapsychologiaZjawiska paranormalne, parapsychologia - wiara czy nauka?

Blogi internetowe

111Internetowe blogi były i nadal są bardzo popularne. Co więcej: nic nie zapowiada zmiany tego stanu, ponieważ bloguje coraz więcej osób.

Trendy edukacyjne w Polsce - studia, kursy zawodowe

StudiaTrendy edukacyjne w Polsce - studia, kursy zawodowe. Ostatnie badania statystyczne pokazują, że Polacy


  Kursy języka angielskiego dla firm

  Inwestycja w kadry, to nie tylko inwestowanie w pracowników i ich indywidualne...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl