Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Jaki wybrać kierunek studiów?

StudiaWybór kierunku studiów.

Maj to był ciężki miesiąc. Za oknem piękna pogoda a przed Tobą piętrzące się książki przygotowujące do egzaminu dojrzałości. Na szczęście ten okres już za nami. Matura zaliczona, papierek w ręce i … co dalej?

Masz wybór oraz nieograniczone możliwości. Możesz rozpocząć pracę w kraju, jechać w świat „za chlebem” a możesz również postawić na dalszą edukację. Jeśli wybierzesz studia przed Tobą odsłoni się świat pełen wiedzy, ukierunkowany na tematy, o których nawet się nie spodziewałeś, że istnieją. Przy wyborze odpowiedniego kierunku można sugerować się przeróżnymi kryteriami. Najczęściej wybierane kryterium to własne zainteresowania.

Kierunki humanistyczne

Jeżeli interesujesz się pracą z ludźmi oraz tym, co z nimi związane, możesz wybrać studia pedagogiczne lub humanistyczne w kierunkach takich jak Psychologia, Pedagogika, Dziennikarstwo, Archeologia, Filozofia, Etnologia czy Historia, które zwykle znajdziesz na uniwersytetach. Jeśli wolisz bardziej ścisłe nauki i marzy Ci się tytuł inżyniera powinieneś poszukać czegoś wśród kierunków technicznych na politechnice. Matematyka, Informatyka, Budownictwo, Architektura, Elektrotechnika, Mechatronika, Energetyka, Geodezja, Inżynieria Środowiska … Zdecydowanie jest w czym wybierać.

Kierunki medyczne

A może przyświeca Ci cel ratowania życia ludzkiego? Spróbuj swoich sił na kierunkach medycznych takich jak Analityka Medyczna, Ratownictwo Medyczne, Położnictwo, Higiena Dentystyczna lub Dietetyka. Jeśli uważasz siebie za człowieka przedsiębiorczego i pragniesz sprawdzić się w zarządzaniu i marketingu, poszukaj odpowiedniego kierunku w tym zakresie. Zarządzać możesz środowiskiem, kulturą i mediami a także dokumentami w Archiwistyce. Wszystko zależy od Twoich własnych preferencji.

Kierunki ekonomiczne

Ciekawe są również kierunki ekonomiczne. Może Finanse i Rachunkowość? Gospodarowanie nieruchomościami, Analityka Gospodarcza? A może stricte Ekonomia sama w sobie? Jeśli w Twoim życiu najważniejsza jest religia zapewne zainteresują Cię kierunki teologiczne, natomiast jeśli kręci Cię show biznes - nic nie stoi na przeszkodzie byś rozpoczął edukację w kierunku Aktorstwa.

Kierunki artystyczne

Zresztą kierunków artystycznych jest mnóstwo. Malarstwo, Reżyseria, Taniec, Filmoznawstwo, Architektura Krajobrazu, Grafika, Rzeźba, Sztuka Mediów i wiele, wiele innych. Tak samo dużo jest kierunków studiów związanych z naukami przyrodniczymi. Od Ogrodnictwa, Przyrody, Rolnictwa poprzez takie kierunki jak Oceanografia, Weterynaria czy Zootechnika kończąc na Agrobiotechnologii, Mikrobiologii czy Agrochemii. Jeśli to Cię nie przekonało - szukaj dalej. Na pewno znajdziesz coś w swoim guście.

Wielu ludzi wybiera studia w okolicach swojego miejsca zamieszkania. Jeśli w ich mieście znajduje się Politechnika to wybierają się na kierunki techniczne. Jeśli komuś wyjątkowo zależy na konkretnej uczelni, przegląda oferty mieszkań, pokoi do wynajęcia bądź akademików. Innym ważnym kryterium jest nie tylko to, czego sami chcą, ale również to, czego wymaga od nich rodzina. Często bowiem jest tak, że syn lekarzy wybiera studia medyczne a córka adwokatów studiuje prawo. Inni z kolei najpierw zajęli się swoją karierą zawodową a dopiero potem rozwijają skrzydła na studiach w kierunku zawodu jaki wykonują, aby awansować.

Jakimkolwiek kryterium byś się nie kierował zawsze poprowadzi Cię dalszym etapem edukacji ku wiedzy, której nigdy mało. Może się zdarzyć iż wybrany kierunek nie będzie Cię satysfakcjonował czy ciekawił, dlatego warto wciąż szukać czegoś dla siebie i interesować się rynkiem edukacyjnym. W końcu tu chodzi o Twój własny rozwój osobisty.

 
Praca podczas studiów

Praca na studiachJak pogodzić studia i pracę? Wielu absolwentów szkół średnich, decydując się na kontynuowanie edukacji n

Czy warto studiować?

StudiaCzy warto studiować? Nie od dziś wiadomo, że "nauka to potęgi klucz". Dlatego wielu młodych, uzdolnionych l


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl