Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Jak zorganizować konferencję?

Organizacja konferencji - sale konferencyjneKonferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokształcania i rozwijania pracowników, lecz także promocji firmy.

Coraz więcej przedsiębiorstw o różnych rozmiarach decyduje się na organizację takiego spotkania, lecz nie wszystkie wyglądają tak, jak powinny. Jaki jest sekret dobrej konferencji? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Terminarz

Rzeczą, od którego powinniśmy zacząć, to opracowanie terminarza. Niezależnie od rozmiaru czy tematu konferencji prace nad jej organizacją powinny zaczynać się właśnie od stworzenia dokładnego harmonogramu. Musimy wziąć pod uwagę wiele czynników, jak na przykład to, czy najważniejsi goście których planujemy do siebie zaprosić będą wtedy dostępni. Ponadto należy ustalić, czy impreza zajmie jeden bądź dwa dni, czy panele będą od rana, czy pod wieczór. Posiadając dokładne daty będziemy mogli kontynuować prace.

Agenda

Wracając do dostępności osób, powinniśmy zastanowić się nad tak zwaną agendą. Oznacza to tyle, że naszym zadaniem jest zaproponowanie tematów, o których chcielibyśmy, by mówili nasi goście. Dopiero oni zadecydują, czy poruszyć daną kwestię, czy coś zmienić bądź dodać. Pamiętaj, by zrobić to jak najwcześniej, by dać odpowiednim osobom jak najwięcej czasu na przygotowania.

Miejsce

Kolejna kwestia również w dużej mierze zależy od ustalonego wcześniej terminu konferencji. Miejsce, bo o nim mowa, należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem tak, aby zapewnić sobie odpowiednią, wygodną i prestiżową lokalizację, również na miarę naszych potrzeb i, co ważniejsze, naszego budżetu. Ważne, by obiekt, który wybierzemy, był przystosowany do potrzeb naszej konferencji. Jeżeli planujemy dwudniowe wydarzenie warto zainteresować się hotelem, który posiada odpowiednio przygotowane centrum konferencyjne. Dzięki temu nasi goście nie będą musieli rezerwować miejsc noclegowych z daleka od miejsca spotkania, więc będziemy mogli liczyć na większą liczbę uczestników. Dobry hotel organizujący konferencje powinien być wyposażony w pojemny parking, możliwość zamówienia cateringu i ciekawe atrakcje, którymi goście będą mogli się zająć, kiedy nie będą uczestniczyć w panelach.

Samo centrum konferencyjne, niezależnie, czy w hotelu, czy też nie, powinno być przede wszystkim profesjonalne i wygodne. Mówca powinien być dobrze słyszany i widoczny w każdym miejscu sali, a siedzenia dla uczestników powinny być wygodne i rozłożone w taki sposób, by nie było ciasno. To może się okazać problemem szczególnie wtedy, kiedy planujemy event na kilkaset osób.

Wyposażenie

Prawdziwa, dobra konferencja nie może się obejść bez profesjonalnego sprzętu audio i wideo. Odpowiednie rzutniki, ekrany, mikrofony, nagłośnienie, oświetlenie i inne technologiczne nowinki najczęściej znajdują się na wyposażeniu sal konferencyjnych, lecz powinniśmy sprawdzić, czy wszystko działa jak należy. Jeśli uznamy, że dostępny sprzęt nie wystarczy warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w wypożyczaniu tego typu elektroniki. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

A kiedy już wszystko będzie za nami, nie zapomnijmy wszystkiego jeszcze raz dobrze sprawdzić. Potwierdźmy obecność wykładowców i uczestników by na bieżąco wprowadzać zmiany w rezerwacjach miejsc hotelowych czy przygotowaniu cateringu, wypróbujmy sprzęt i usiądźmy na chwilę na miejscu uczestnika by przekonać się, że nasza praca spodoba się innym.

Źródło: www.hotelmasuria.pl.

 
Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

sala szkoleniowa, sale konferencyjneZalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych inst

Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

Wynajmowanie sal konferencyjnychWynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejszą alternatywą dla posiadania takiego pomiesz


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl