Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Jak wykorzystywać techniki pamięciowe?

Techniki pamięciowePamięć jest dla nas jednym z najważniejszych procesów poznawczych. Jakkolwiek fundamentalna by nie była, prawdą jest, że z wiekiem słabnie. Jednak nie tylko starsze osoby miewają problemy z pamięcią. W natłoku informacji trudno jest nam wybrać i zapamiętać te najważniejsze, często jesteśmy zabiegani i zapominamy czegoś zrobić. Swoją pamięć możemy wspomagać na wiele sposobów.

Możemy korzystać z suplementacji związkami, które wspomagają układ nerwowy, tak jak na przykład lecytyna sojowa, możemy ćwiczyć pamięć poprzez rozwiązywanie krzyżówek lub uczenie się języków obcych, ale możemy także wspomagać bieżące zapamiętywanie poprzez stosowanie na co dzień mnemotechnik, czyli technik zapamiętywania. Polegają one na takim grupowaniu lub kojarzeniu informacji, aby później jak najłatwiej uzyskać do nich dostęp. W artykule zostały przedstawione najprostsze techniki zapamiętywania, z których każdy z nas może korzystać w zwyczajnych sytuacjach.

Pierwsze litery

Jest to łatwa do opanowania mnemotechnika, która pozwala zapamiętać listę słów, więc może przydać się na przykład na zakupach lub w szkolnej ławce. Na przykład, jeżeli musimy zapamiętać nazwiska polskich pisarzy epoki romantyzmu, czyli: Słowackiego, Mickiewicza, Krasińskiego, Czajkowskiego, Norwida, układamy zdanie, w którym każdy kolejny wyraz będzie rozpoczynał się od pierwszej litery nazwiska twórcy. Możemy otrzymać na przykład zdanie: "Sebastian miał kolorowe, ciepłe nauszniki". I wtedy w trakcie testu wystarczy przypomnieć sobie zdanie o Sebastianie, aby mieć już pierwsze litery nazwisk poetów. Co jest wadą tego sposobu? Jeżeli zapomnimy zdania lub przekręcimy jego szyk, możemy stracić jakieś słowo z listy.

Ogniwa

To kolejna technika zapamiętywania przydatna przy listach wyrazów. Polega ona na tym, że układamy historyjkę, w której znajdzie się każdy rzeczownik, jaki znajduje się w liście do zapamiętania. Im śmieszniejsza, bardziej szczegółowa i zaskakująca jest wymyślona przez nas historia tym lepiej ją zapamiętamy. Ważne jest jednak, aby w opowiadaniu nie stosować już innych rzeczowników niż te, które mamy na liście, ponieważ przy odtwarzaniu historii nie będziemy wiedzieli, które słowa są "właściwe", a które "dodane".

Metoda haków pamięciowych

Jest to bardziej zaawansowana metoda, niż poprzednie, ponieważ wymaga przynajmniej minimalnego wysiłku, aby przygotować się do jej stosowania. Również najlepiej sprawdza się przy listach słów, ale dodatkową jej zaletą jest to, ze pozwala zapamiętywać wyrazy w ścisłej kolejności, ponieważ kojarzymy każdy wyraz z cyfrą. Punktem wyjścia jest skojarzenie każdej cyfry od 1 do 9 z jakąś rzeczą. W Internecie możemy znaleźć gotowe skojarzenia lub wymyślić swoje. I tak, 1 najczęściej jest świecą, 2 łabędziem, 3 sercem leżącym na boku, 4 krzesłem itd. Jeżeli już nauczyliśmy się skojarzeń do cyfr, możemy przejść do zapamiętywania właściwej listy wyrazów. I tak, jeżeli pierwsza na liście jest poduszka, wyobrażamy sobie, że położyliśmy poduszkę obok zapalonej świecy i się spaliła. Im bardziej obrazowe, tragiczne, zabawne, zaskakujące jest nasze skojarzenie, tym lepiej. Tak samo postępujemy z kolejnymi słowami i cyframi.

 
Jak uczyć się skutecznie?

Skuteczna naukaJak uczyć się skutecznie? Niestety wiele ludzi mimo, że uczą się godzinami, poświęc

Edukacja w Polsce

105Kilkuletnie dziecko zostaje posłane do przedszkola nie tylko dlatego, że rodzice muszą pracować, ale również dlatego, że w przedszkolu ma szansę nawiązać znajomości

Zjawiska paranormalne, parapsychologia - wiara czy nauka?

Zjawiska paranormalne, parapsychologiaZjawiska paranormalne, parapsychologia - wiara czy nauka?

Blogi internetowe

111Internetowe blogi były i nadal są bardzo popularne. Co więcej: nic nie zapowiada zmiany tego stanu, ponieważ bloguje coraz więcej osób.

Trendy edukacyjne w Polsce - studia, kursy zawodowe

StudiaTrendy edukacyjne w Polsce - studia, kursy zawodowe. Ostatnie badania statystyczne pokazują, że Polacy


  Kursy języka angielskiego dla firm

  Inwestycja w kadry, to nie tylko inwestowanie w pracowników i ich indywidualne...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl