Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Jak się uczyć języka efektownie i efektywnie?

Nauka języka obcegoJeśli zamierzasz uczyć się języka, zapewne nie raz wyszukiwałeś/aś jak to skutecznie robić, oraz jak najszybciej dojść do płynnego mówienia w danym języku. Dziesiątki podręczników do nauki języka, płatni nauczyciele, często po pewnym czasie odechciewa nam się zupełnie uczenia, a poznawanie kolejnych zwrotów to katusze. Po takim czymś nie wracamy do nauki, stwierdzając że nie jest się w stanie pojąć jakiegoś języka.

Każdy kto zaczynał się uczyć dochodził do podobnych wniosków. Niestety, jeśli nie masz zapału do nauki języka, bądź każe Ci ktoś się go nauczyć (np. w szkole) a wam samym nie podchodzi dana mowa, nie nauczycie się go. Wiedzy nie będziesz przyswajał. Jeśli mowa już o szkole, to wymienię główną wadę oraz zaletę takiego nauczania, minusem jest przede wszystkim to, że zaczynając uczyć się języka zostajesz zasypywany informacjami które zupełnie nie przydadzą Ci się na początku nauki. Poznajesz odmiany rzeczowników, odmiany przez osoby etc. nie potrafiąc tak naprawdę stworzyć prostego zdania. Gramatyka dochodzi stopniowo wraz z nauką, uczysz się jej automatycznie np. przebywając w kraju którego języka się uczysz. Jadąc do Anglii, masz zamiar wykładać po angielsku? głównym założeniem jest porozumienie się, czym więcej przebywasz między ludźmi tym lepiej mówisz w danym języku. Jeśli chcesz mówić w pełni poprawnie gramatycznie, nie będąc w danym państwie jest taka możliwość, ale musisz liczyć się z ogromem materiału, oraz po pewnym czasie będziesz miał mętlik w głowie, nie wspominając już o czasie jakim będziesz musiał na to poświęcić. Nie wątpliwie nauczanie się z pomocą nauczyciela jest o tyle lepsze, że dostrajasz się przy nauce do akcentu, zakładam oczywiście że osoba która was naucza zna na tyle dobrze język, że wypowiada się również z akcentem. Jak wiemy w każdym języku wypowiada się inaczej słowa, nie wspominając już o takich językach jak rosyjski czy ukraiński, przy którym uczenie się samodzielnie bez pomocy jakiejś książki graniczyło by z cudem.

Przejdę do meritum, czyli jak się uczyć by się nauczyć? jak wspomniałem, odłóż gramatykę w spokoju. Uczę się obecnie 3 języków, a raczej doszlifowuję, uczyłem się języka angielskiego w szkole przez kilka lat (gdyby nauczanie było dobre, po kilku latach powinienem mówić płynnie, jak wiemy wszyscy po tych kilku latach znamy tak naprawdę małą część) z pośród 3 języków tj. niemiecki, angielski, oraz hiszpański najłatwiej przyswoiło mi się ten 3 język, zapewne pomyślicie że to kwestia trudności języka, owszem to też jedna z cech. Natomiast chodzi mi bardziej o sposób jakim uczyłem się tego ostatniego języka. Od początku nie brałem pod uwagi gramatyki, zaczynałem od podstawowych zwrotów typu- dziękuje, dzień dobry, nazywam się, mam... lat oraz te tworzące zdania- chcę, mam, musiałem, chciałbym. Głównie w uczeniu się języka chodzi o stopniowość, dobieraj sobie poziom według tego co potrafisz, oraz według tego na ile uważasz że dasz radę się nauczyć.

Jeśli nauczysz się zwrotów, podstawowych rzeczowników, zaczniesz samemu tworzyć zdania, gdy już dostatecznie poznasz zobaczysz efekt. Można powiedzieć nawet inaczej, powinieneś tworzyć te zdania, załóż sobie zeszyt i opisuj jakiekolwiek historyjki, albo opisuj co dziś robiłeś/co zamierzasz robić. Sęk w tym, że do takiej nauki nie trzeba dużo czasu, jak masz odpowiednią książkę np. rozmówki, zwroty itp. (najlepiej z płytą gdzie lektor wypowiada słowa i zdania) oczywiście czym więcej czasu poświęcasz tym efekty lepsze, ale po pewnym czasie jedyne co będziesz miał w głowie to zwroty w danym języku i mętlik.

Kolejną rzeczą którą musisz/możesz zrobić żeby efektywniej się uczyć to "otoczenie" się tym językiem. Czytaj dużo artykułów (posłużę się językiem hiszpańskim) np. w języku hiszpańskim, słuchaj radia w tym języku, zmień język w telefonie/komputerze. Ludzie pytają, w ile się nauczę jakiegoś języka, myśląc że dla każdego jest dokładna ilość miesięcy/lat na nauczenie się płynnego mówienia, powiem tak - Kowalski nauczy się niemieckiego w rok, a Nowak po 6 latach nie będzie za wiele rozumiał z hiszpańskiego. Tu też odpowiadają za naukę geny, oraz przyswajanie nowych słówek, zdań czyli talent do nauki języków obcych a także zaangażowanie.

Jeśli masz możliwość wyjechania do kraju którego języka chcesz się nauczyć, skorzystaj z niej nawet jeśli nie znasz słowa w obcym języku. Jak wspomniałem trzeba się " otoczyć " językiem, gdy wyjedziesz do innego kraju to będzie dużo efektywniej działało. Tam również wyłącz wszelkie media polskie, kontakty z przyjaciółmi z polski bądź rodziną ograniczaj do minimum. Nie bój się mówić w danym języku, jeśli przyjeżdża ktoś do nas z zagranicy karcimy go bo mówi na początku stylem "kali jeść kali pić" ? cieszymy się że chce poznawać nasz język, oraz staramy się mu odpowiedzieć jak najprościej aby zrozumiał, lub pokazujemy mu mówiąc przy tym (dzięki czemu uczy się nowych zwrotów) tak samo to działa jak ty wyjedziesz do innego kraju. Przyswajanie w nim nowego języka zajmuje 2 razy mniej czasu niż w Polsce a może nawet i więcej.

Jeśli zależy Ci na skutecznej nauce języka, zastosuj się do tych metod które poniekąd znane, ale skuteczne i mało osób które je zna stosuje się do nich. Niestety. Zaangażowanie tak naprawdę decyduje w ile się nauczysz języka.

 
Zalety e-learningu

112Jest wiele form nowoczesnego nauczania. Rodzaje tej formy edukacji są uzależnione od sposobu zdobywania wiedzy oraz od urządzeń, jakimi się w tym procesie posługuje

Język angielski przez Internet

Język angielski przez InternetAngielski przez Internet jest jednym z wielu sposobów nauki języka. Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny, a wraz z nim sp

Nauka angielskiego

Nauka angielskiegoPoziom nauki angielskiego w szkołach zmusza coraz to więcej ludzi, do nauki języków obcych w prywatnych szkołach

Nowoczesne kursy językowe

Nowoczesne kursy językoweKursy języka angielskiego stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób chętnie decyduje się na poprawienie swoj

Szkolenia z języków obcych

Szkolenia z języków obcychZnajomość języków obcych jest obecnie sporym kapitałem. To tak istotna umiejętność jak obsługa komputera czy posiadan

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl