Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Jak ćwiczyć pamięć?

Ćwiczenie pamięciJak ćwiczyć pamięć?

Starożytni Grecy, choć nie posiadali współczesnej wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu, sprawnie radzili sobie z zapamiętywaniem informacji.

Doskonała pamięć, była przedmiotem kultu wykreowanym w postaci bogini Mnemozyny, matki dziewięciu muz spłodzonych z Zeusem.

To właśnie z połączenia energii sprawczej Zeusa z siłą pamięci Mnemozyny zrodziły się opiekunki poezji, muzyki i teatru, będące uosobieniem ludzkiej kreatywności. Wierzenia Greków zawarte w mitologii świadczą o tym, że starożytni instynktownie wyczuwali rolę jaką pełni doskonała pamięć w rozwijaniem potencjału twórczego.

Badania prowadzone współcześnie, dowiodły iż ogromny wpływa na naszą pamięć ma wykorzystywanie w jak największym stopniu wyobraźni i skojarzeń. Z drugiej strony trening pamięci poprawia twórczość i kreatywność. Każdy kto chciałby poprawić swoją zdolność zapamiętywania, powinien rozważyć zmianę dotychczasowego sposobu utrwalania informacji na bardziej kreatywny. Aby efektywnie przyswajać fakty, należy skojarzyć je z informacją znaną wcześniej, wykorzystując przy tym potencjał wyobraźni.

Doskonała pamięć wymaga ćwiczeń opartych na tworzeniu żywych obrazów w wyobraźni. Bardzo ważnym jest, aby były one przyjemne i pozytywne, ponieważ nasz umysł chętnie do takowych powraca. Skojarzenia nieprzyjemne są odbierane jako negatywne i samoistnie blokowane przez naszą pamięć. Kolejnym istotnym elementem jest nadanie obrazom intensywnych barw oraz wprawienie ich w ruch. Im więcej zmysłów weźmie udział w tworzeniu wyobrażenia, tym lepiej zostanie ono zapamiętane, dlatego warto również dołączyć wrażenia słuchowe, dotykowe czy smakowe. Bardzo dobrze zostaną również zapamiętane obrazy, w których jako głównego bohatera włączymy siebie samego, ponieważ wzbudza to emocje wzmacniające siłę wyobrażenia. Dobrym sposobem na tworzenie obrazów jest odejście od codzienności i wymyślanie sytuacji abstrakcyjnych, humorystycznych i przejaskrawionych. Taki trening pamięci nie tylko będzie pożyteczny, lecz może sprawić dużo przyjemności i radości.

Podczas tworzenia żywych obrazów nie można zapomnieć o skojarzeniu ich z czymś dobrze zakorzenionym w pamięci. Próba zapamiętania faktu nie powiązanego z posiadaną wiedzą musi okazać się nieskuteczna, tak samo jak próba zawieszenia marynarki na ścianie, z której zdjęto wieszak. Jest wiele sposobów na połączenie ze sobą nowych informacji z tymi znanymi wcześniej. Do tego celu, znów należy wykazać się kreatywnością i wyobrazić sobie że nowo powstały obraz zostaje zderzony, sklejony, włożony do środka czy też postawiony na obrazie znanym naszej pamięci. Inne sposoby to wizualizacja zawijania jednego obrazu w drugi, splatania ich sznurkiem czy też sprawienie aby wymieniały się barwami, zapachami i dźwiękami.

Wykorzystywanie technik pamięciowych wpływa nie tylko na poprawę zapamiętywania, lecz także na zwiększenie potencjały twórczego. Osiągnięcia starożytnych Greków mogą zostać wpisane we współczesny trening pamięci. Warto wykorzystywać ich mądrość aby poprawiać sprawność umysłu i przyspieszyć przyswajanie nowej wiedzy.

 
Na czym polega zdrowe odżywianie?

Zdrowe odżywianieNie może to być kolejny, jednorazowy zryw. Jeśli zmienimy nasz styl życia, z pewnością odczujemy zmiany w ciele, umyśl

Zmiany w świecie komputerów

KomputeryŚwiat komputerów - zmiany Niektórzy z nas pamiętają, jak wyglądały


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl