Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Jak ćwiczyć pamięć?

Ćwiczenie pamięciJak ćwiczyć pamięć?

Starożytni Grecy, choć nie posiadali współczesnej wiedzy na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu, sprawnie radzili sobie z zapamiętywaniem informacji.

Doskonała pamięć, była przedmiotem kultu wykreowanym w postaci bogini Mnemozyny, matki dziewięciu muz spłodzonych z Zeusem.

To właśnie z połączenia energii sprawczej Zeusa z siłą pamięci Mnemozyny zrodziły się opiekunki poezji, muzyki i teatru, będące uosobieniem ludzkiej kreatywności. Wierzenia Greków zawarte w mitologii świadczą o tym, że starożytni instynktownie wyczuwali rolę jaką pełni doskonała pamięć w rozwijaniem potencjału twórczego.

Badania prowadzone współcześnie, dowiodły iż ogromny wpływa na naszą pamięć ma wykorzystywanie w jak największym stopniu wyobraźni i skojarzeń. Z drugiej strony trening pamięci poprawia twórczość i kreatywność. Każdy kto chciałby poprawić swoją zdolność zapamiętywania, powinien rozważyć zmianę dotychczasowego sposobu utrwalania informacji na bardziej kreatywny. Aby efektywnie przyswajać fakty, należy skojarzyć je z informacją znaną wcześniej, wykorzystując przy tym potencjał wyobraźni.

Doskonała pamięć wymaga ćwiczeń opartych na tworzeniu żywych obrazów w wyobraźni. Bardzo ważnym jest, aby były one przyjemne i pozytywne, ponieważ nasz umysł chętnie do takowych powraca. Skojarzenia nieprzyjemne są odbierane jako negatywne i samoistnie blokowane przez naszą pamięć. Kolejnym istotnym elementem jest nadanie obrazom intensywnych barw oraz wprawienie ich w ruch. Im więcej zmysłów weźmie udział w tworzeniu wyobrażenia, tym lepiej zostanie ono zapamiętane, dlatego warto również dołączyć wrażenia słuchowe, dotykowe czy smakowe. Bardzo dobrze zostaną również zapamiętane obrazy, w których jako głównego bohatera włączymy siebie samego, ponieważ wzbudza to emocje wzmacniające siłę wyobrażenia. Dobrym sposobem na tworzenie obrazów jest odejście od codzienności i wymyślanie sytuacji abstrakcyjnych, humorystycznych i przejaskrawionych. Taki trening pamięci nie tylko będzie pożyteczny, lecz może sprawić dużo przyjemności i radości.

Podczas tworzenia żywych obrazów nie można zapomnieć o skojarzeniu ich z czymś dobrze zakorzenionym w pamięci. Próba zapamiętania faktu nie powiązanego z posiadaną wiedzą musi okazać się nieskuteczna, tak samo jak próba zawieszenia marynarki na ścianie, z której zdjęto wieszak. Jest wiele sposobów na połączenie ze sobą nowych informacji z tymi znanymi wcześniej. Do tego celu, znów należy wykazać się kreatywnością i wyobrazić sobie że nowo powstały obraz zostaje zderzony, sklejony, włożony do środka czy też postawiony na obrazie znanym naszej pamięci. Inne sposoby to wizualizacja zawijania jednego obrazu w drugi, splatania ich sznurkiem czy też sprawienie aby wymieniały się barwami, zapachami i dźwiękami.

Wykorzystywanie technik pamięciowych wpływa nie tylko na poprawę zapamiętywania, lecz także na zwiększenie potencjały twórczego. Osiągnięcia starożytnych Greków mogą zostać wpisane we współczesny trening pamięci. Warto wykorzystywać ich mądrość aby poprawiać sprawność umysłu i przyspieszyć przyswajanie nowej wiedzy.

 
Koncentracja - czym jest i jak ją poprawić?

KoncentracjaO koncentracji mówi się wiele: jak jest istotna oraz w czym pomaga. Zdolność koncentrowania uwagi pojawia się u dzieci, które ro

Cechy komputerów panelowych - zastosowanie, wybór miejsca pracy

Komputer panelowy - zastosowanieKomputer panelowy to urządzenie zwykle przemysłowe, którego podstawowym i najważniejszym zastosowaniem jest

Efektywna i szybka nauka, czyli jak uczyć się skutecznie?

Jak uczyć sie skutecznieNauka efektywna - czyli jak szybko się uczyć i do tego skutecznie. Każdy człowiek uczy się przez całe życie. Z tego względ

Czym jest kultura? Kultura a Internet i media

Kultura a media i InternetCzym jest kultura? Słownik języka polskiego podaje wiele definicji. Jest to między innymi materialna i umysłowa

Jak uczyć się skutecznie?

Skuteczna naukaJak uczyć się skutecznie? Niestety wiele ludzi mimo, że uczą się godzinami, poświęc

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl