Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Informatycy na rynku pracy

Informatyka z dnia na dzień staje się coraz bardziej pożądana, to można usłyszeć praktycznie wszędzie. Lecz jak łatwo jest znaleźć opłacalną pracę w tej dziedzinie?

Jak statystki podają, ludzi zainteresowanych tą nauką jest coraz mniej. Na kierunkach informatycznych braknie studentów, oraz coraz mniej młodzieży zainteresowanych jest dowiadywaniem się co kryje się w komputerze. To wszystko daje pracy informatyka jeszcze lepszą przyszłość i pożądanie wśród różnych pracodawców.

Gdy spojrzymy bowiem na statystyki ofert pracy dla specjalistów IT w Polsce, zobaczymy jak wielkie szanse na znalezienie pracy mają te właśnie osoby. Na Mazowszu, praca informatyka, zajmuje bowiem 55 procent wszystkich ofert, Małopolska posiada natomiast 15 procent, a Dolny Śląsk 11 procent. Najmniej opłacalnym regionem w Polce, okazują się być Podlasie oraz Warmia i Mazury osiągając wynik poniżej jednego procenta. Oferty te, zazwyczaj pochodzą od firm technologicznych, lecz zdarzają się również oferty pracy od firm farmaceutycznych, czy finansowych.

Zarobki, jakie taki informatyk może osiągnąć również mogą być bardzo zadowalające. Osoby specjalizujące się w technologiach informatycznych zarabiają najwięcej, osiągając statystycznie 5100 złotych miesięcznie. Ludzie w dziedzinie telekomunikacji, czy ubezpieczeń dostają trochę mniej. Na specjalistę w dziedzinie telekomunikacji przypada bowiem średnio 4700 złotych na miesiąc, podczas gdy na pracownika w dziale ubezpieczeń, 4500 złotych miesięcznie. Co może lekko zadziwiać jest to, że informatycy specjalizujący się w bankowości zarabiają 4400 złotych na miesiąc osiągając drugą od końca pozycję. Na ostatnim natomiast miejscu znajdują się osoby specjalizujące się w energetyce ciepłowniczej, osiągając miesięczne zarobki równe 4100 złotych. Wobec tych oto statystyk, stwierdzić nie tylko można, jacy informatycy zarabiają najlepiej, lecz również, że informatycy w ogóle mogą pochwalić się nie małymi zarobkami w porównaniu z innymi pracami dostępnymi aktualnie na rynku.

Choć praca informatyka, dla niektórych wydawać by się mogła opłacalna, studentów na tym kierunku wciąż brakuje. Jak na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego można przeczytać, studentów Matematyki i Informatyki w roku 2011/2012 jest zaledwie 1406, w tym 1108 studentów na pierwszym roku. Pomimo ilości ludzi, których informatyka, czy matematyka interesuje na tyle, aby podjąć studia w tym kierunku, uczelnie w całej Polce narzekają na poziom wiedzy takich ludzi oraz twierdzą, że informatyka w Polsce powinna być trochę lepiej znana. Jak można również zauważyć wśród młodych ludzi, wiedza o komputerach coraz bardziej zanika. Młodzież teraz, zwraca swoją uwagę głównie na grach komputerowych, na rynku dostępne są bowiem takie ilości takowych gier, że to tak naprawdę jedyna rzecz, która osoby w młodym wieku otacza. Dzieci już nie zadają sobie pytania typu jak to jest, że taki komputer może działać, lecz bardziej co zrobić, aby wreszcie przejść tę grę.

 
Na czym polega zdrowe odżywianie?

Zdrowe odżywianieNie może to być kolejny, jednorazowy zryw. Jeśli zmienimy nasz styl życia, z pewnością odczujemy zmiany w ciele, umyśl

Zmiany w świecie komputerów

KomputeryŚwiat komputerów - zmiany Niektórzy z nas pamiętają, jak wyglądały


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl