Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Etapy poszukiwania pracy

Poszukiwanie pracy można podzielić na kilka etapów. Pierwszy z nich często jest pomijany, ale to niezwykle ważny etap, czyli analizowanie własnych potrzeb oraz dokładne analizowanie rynku.

Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiej właściwie pracy potrzebujemy, jakie są nasze oczekiwania i wymagania, na co jesteśmy w stanie się zgodzić, na przykład na wyjazdy służbowe, a na co nie, na przykład na pracę w nocy. Analiza rynku z kolei obejmuje odpowiedzenie sobie na pytanie, kogo obecnie potrzeba na rynku.

Może warto się przekwalifikować? Spróbować czegoś nowego? W momencie poszukiwania pracy wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że przyszedł idealny moment na pójście na swoje, założenie własnej firmy.

Nie mają przecież nic do stracenia. Analiza rynku powinna również obejmować przeanalizowanie metod, za pomocą których chcemy szukać pracy. Sposobów naprawdę jest wiele. Możemy zdecydować się na przeglądanie ogłoszeń w prasie i Internecie jak również popytać znajomych, czy nikt nie wie o wakacie na stanowisku, jakie nas interesuje. Później rozpoczyna się trzeci etap, a mianowicie czekanie na wiadomość. I tutaj zazwyczaj kończy się entuzjazm i zapał większości kandydatów. Gdy telefon milczy, a w skrzynce mailowej nie pojawiają się żadne wiadomości, wiele osób wpada w letarg, mówi, że nigdy nie znajdzie pracy, a wysyłanie CV nie miało sensu.

To błędne myślenie, a w czasie czekania absolutnie nie wolno być biernym. Należy dalej wysyłać życiorysy zawodowe, dalej szukać. Warto również poświecić ten czas dla siebie, iść na ciekawy kurs, szkolenie, w wielu przypadkach ciekawe okazują się kursy internetowe. E-learning jest nowoczesny i wygodny, a certyfikat, jaki otrzymamy po zakończeniu można dodać do swojego CV. Gdy w końcu dostaniemy z jakiegoś miejsca odpowiedź, zaczyna się kolejny etap poszukiwania pracy, a mianowicie chodzenie na rozmowy kwalifikacyjne. Od tego jak wypadniemy, w dużej mierze zależy to, czy dostaniemy daną pracę. Do każdego takiego spotkania należy się więc odpowiednio przygotować.

 
Studia, a praca

Studia, a pracaWielu młodych ludzi interesuje się tym, czy po każdych studiach jest praca. Wszystko jest możliwe, nawet znalezienie zajęcia po mało przyszłościowym kieru

Bezrobotni absolwenci

Bezrobotni absolwenciStopa bezrobocia w Polsce, jak donoszą media, oscyluje w granicach 13%. W tym artykule chcemy zająć się brakiem pracy wśród najlepiej wyks


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl