Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Elektroniczne postępowanie upominawcze - EPU

e-sądNikogo już zapewne nie dziwi internetowy sklep, internetowe biuro podróży, internetowa biblioteka, kurs odbywany przez Internet, internetowy portal dla singli czy wirtualna konsultacja z lekarzem wybranej specjalności. Pojawiła się jeszcze inna alternatywa, a mianowicie elektroniczne postępowanie upominawcze.

To wirtualna usługa z branży prawniczej, pozwalająca na szybsze i tańsze rozstrzyganie spraw na drodze sądowej. Sprawy do e-sądu spływają w postacie wygodnej paczki pozwów.

System prawny w Polsce rozwinął się na tyle, że dziś tego typu praktyki są czymś naturalnym. Paczki pozwów mogą być przygotowywane przez kancelarie prawne i wysyłane do sądu za pomocą tylko jednego kliknięcia myszki. To bardzo wygodne i niedrogie rozwiązanie.

Coraz większa liczba kancelarii prawnych stawia na nowoczesność i umożliwia swoim klientom wysyłanie takich paczek pozwów. Paczki pozwów są również często wysyłane przez firmy windykacyjne, którym nie opłaca się wysyłać osobno każdego pozwu. Rozwiązanie masowe jest o wiele bardziej ekonomiczne. Pierwszy e-sąd w naszym kraju powstał w Lublinie w 2012 roku i już na samym początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a pozwów przybywało.

Dziś wcale nie jest inaczej, lubelski e-sąd każdego dnia rozpatruje wiele spraw na potrzeby klientów indywidualnych i firm. Są to jednak w dużej mierze sprawy nieskomplikowane, które nie wymagają przedstawiania dowodów, więc postępowanie przebiega o wiele szybciej. Nie da się ukryć, że wprowadzenie w naszym kraju elektronicznego postępowania upominawczego przyczyniło się do szybkiego rozwoju systemu prawnego oraz do jego widocznego unowocześnienia. Dzięki EPU oraz paczkom pozwów, wiele spraw można załatwić szybciej i bezproblemowo. W pierwszym roku istnienia e-sąd przyjął ponad 600 tysięcy spraw.

W roku 2011 było ich jeszcze więcej, bo prawie dwa miliony! Załatwiono prawie półtora miliona, w kolejnych latach również przewidywane są rekordowe ilości pozwów. W e-sądzie pracują kompetentni i doświadczeni sędziowie. To również świetna okazja do odbycie praktyk przez studentów prawa.

 
Koncentracja - czym jest i jak ją poprawić?

KoncentracjaO koncentracji mówi się wiele: jak jest istotna oraz w czym pomaga. Zdolność koncentrowania uwagi pojawia się u dzieci, które ro

Cechy komputerów panelowych - zastosowanie, wybór miejsca pracy

Komputer panelowy - zastosowanieKomputer panelowy to urządzenie zwykle przemysłowe, którego podstawowym i najważniejszym zastosowaniem jest

Efektywna i szybka nauka, czyli jak uczyć się skutecznie?

Jak uczyć sie skutecznieNauka efektywna - czyli jak szybko się uczyć i do tego skutecznie. Każdy człowiek uczy się przez całe życie. Z tego względ

Czym jest kultura? Kultura a Internet i media

Kultura a media i InternetCzym jest kultura? Słownik języka polskiego podaje wiele definicji. Jest to między innymi materialna i umysłowa

Jak uczyć się skutecznie?

Skuteczna naukaJak uczyć się skutecznie? Niestety wiele ludzi mimo, że uczą się godzinami, poświęc

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl