Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
E-booki pogrążają branżę wydawniczą

E-bookDarmowe podręczniki szkolne finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz popularyzacja e-booków sprawiają, że branża wydawnicza kurczy się. Ponadto Polacy czytają coraz mniej. Jaka przyszłość czeka tą branżę?

Czytamy mało

Polska Izba Książki alarmuje, że statystyczny Polak przeczyta w roku 2015 tylko jedną książkę. W praktyce wielu Polaków w ogóle nie sięgnie po żadną książkę, a inni przeczytają po kilka miesięcznie. Łączny obrót polskiego rynku wydawniczego cały czas maleje. Według Izby wyniósł on za 2014 rok niecałe 3 mld zł. Aktualnie wartość rynku wydawniczego waha się w przedziale od 2,5 do 2,8 mld zł.

Na półkach w księgarniach pojawiają się coraz to nowe tytuły - książek polskich i zagranicznych. Są atrakcyjne, piękne wydane, a jednak nie zachęcają konsumentów do zakupu i przeczytania. W bibliotekach coraz mniej osób posiada aktywne konto, a młodzi wolą czytać e-booki niż tradycyjne książki. Polski rynek książki jest rozdrobniony i znajduje się obecnie w stagnacji, albo nawet depresji. Sprzedaje się mało książek. Co roku wsparciem dla branży był okres okołoszkolny. Przed 1 września kupowano wiele podręczników szkolnych. Dziś już tak nie jest, co odbija się negatywnie na wydawnictwach edukacyjnych.

Darmowy podręcznik problemem dla branży

Branża wydawnictw edukacyjnych otrzymała silny cios od polskiego rządu. Wprowadzana w życie od 1 września 2014 roku reforma podręcznikowa i jej darmowy podręcznik przyczynia się do negatywny zmian rynkowych. W ustawie o systemie oświaty zapisano, że państwo będzie kupowało podręczniki dla klas 4 podstawówki i 1 gimnazjum, zaś klasy pierwsze i drugie szkół podstawowych będą mogły uzyskać darmowe, przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podręczniki - "Nasz elementarz" i "Nasza szkoła". W tym roku w wydawnictwach edukacyjnych dostępne są bardzo tanie podręczniki, a wydawcy mają nadzieję, że obniżone ceny skłonią szkoły do korzystania z ich oferty, zamiast z bezpłatnego podręcznika z MEN. Docelowo w 2017 roku wszystkie klasy szkół podstawowych i gimnazjalnych będą miały kupowane podręczniki finansowane z budżetu państwa. To szkoły zadecydują, w którym wydawnictwie zakupią książki dla uczniów. Muszą one spełniać wymagania wieloletniości, czyli być przewidziane do użytku przez co najmniej 3 roczniki uczniów.

Kwoty przekazywane przez państwo szkołom na zakup podręczników szkolnych dla wspominanych klas są o jedną trzecią niższe od cen wolnorynkowych. Rząd więc w sposób celowy i świadomy wyeliminował dystrybucję i hurtownie książek, narzucając dodatkowo wydawcom konieczność znacznego obniżenia swoich cen na podręczniki szkolne.

Źródło: merlin.pl.

 
Koncentracja - czym jest i jak ją poprawić?

KoncentracjaO koncentracji mówi się wiele: jak jest istotna oraz w czym pomaga. Zdolność koncentrowania uwagi pojawia się u dzieci, które ro

Cechy komputerów panelowych - zastosowanie, wybór miejsca pracy

Komputer panelowy - zastosowanieKomputer panelowy to urządzenie zwykle przemysłowe, którego podstawowym i najważniejszym zastosowaniem jest

Efektywna i szybka nauka, czyli jak uczyć się skutecznie?

Jak uczyć sie skutecznieNauka efektywna - czyli jak szybko się uczyć i do tego skutecznie. Każdy człowiek uczy się przez całe życie. Z tego względ

Czym jest kultura? Kultura a Internet i media

Kultura a media i InternetCzym jest kultura? Słownik języka polskiego podaje wiele definicji. Jest to między innymi materialna i umysłowa

Jak uczyć się skutecznie?

Skuteczna naukaJak uczyć się skutecznie? Niestety wiele ludzi mimo, że uczą się godzinami, poświęc

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...


  Rekrutacja na studia

  Rekrutacja to postępowanie kwalifikacyjne wśród kandydatów, mające na celu...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl