Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
E-booki pogrążają branżę wydawniczą

E-bookDarmowe podręczniki szkolne finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz popularyzacja e-booków sprawiają, że branża wydawnicza kurczy się. Ponadto Polacy czytają coraz mniej. Jaka przyszłość czeka tą branżę?

Czytamy mało

Polska Izba Książki alarmuje, że statystyczny Polak przeczyta w roku 2015 tylko jedną książkę. W praktyce wielu Polaków w ogóle nie sięgnie po żadną książkę, a inni przeczytają po kilka miesięcznie. Łączny obrót polskiego rynku wydawniczego cały czas maleje. Według Izby wyniósł on za 2014 rok niecałe 3 mld zł. Aktualnie wartość rynku wydawniczego waha się w przedziale od 2,5 do 2,8 mld zł.

Na półkach w księgarniach pojawiają się coraz to nowe tytuły - książek polskich i zagranicznych. Są atrakcyjne, piękne wydane, a jednak nie zachęcają konsumentów do zakupu i przeczytania. W bibliotekach coraz mniej osób posiada aktywne konto, a młodzi wolą czytać e-booki niż tradycyjne książki. Polski rynek książki jest rozdrobniony i znajduje się obecnie w stagnacji, albo nawet depresji. Sprzedaje się mało książek. Co roku wsparciem dla branży był okres okołoszkolny. Przed 1 września kupowano wiele podręczników szkolnych. Dziś już tak nie jest, co odbija się negatywnie na wydawnictwach edukacyjnych.

Darmowy podręcznik problemem dla branży

Branża wydawnictw edukacyjnych otrzymała silny cios od polskiego rządu. Wprowadzana w życie od 1 września 2014 roku reforma podręcznikowa i jej darmowy podręcznik przyczynia się do negatywny zmian rynkowych. W ustawie o systemie oświaty zapisano, że państwo będzie kupowało podręczniki dla klas 4 podstawówki i 1 gimnazjum, zaś klasy pierwsze i drugie szkół podstawowych będą mogły uzyskać darmowe, przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podręczniki - "Nasz elementarz" i "Nasza szkoła". W tym roku w wydawnictwach edukacyjnych dostępne są bardzo tanie podręczniki, a wydawcy mają nadzieję, że obniżone ceny skłonią szkoły do korzystania z ich oferty, zamiast z bezpłatnego podręcznika z MEN. Docelowo w 2017 roku wszystkie klasy szkół podstawowych i gimnazjalnych będą miały kupowane podręczniki finansowane z budżetu państwa. To szkoły zadecydują, w którym wydawnictwie zakupią książki dla uczniów. Muszą one spełniać wymagania wieloletniości, czyli być przewidziane do użytku przez co najmniej 3 roczniki uczniów.

Kwoty przekazywane przez państwo szkołom na zakup podręczników szkolnych dla wspominanych klas są o jedną trzecią niższe od cen wolnorynkowych. Rząd więc w sposób celowy i świadomy wyeliminował dystrybucję i hurtownie książek, narzucając dodatkowo wydawcom konieczność znacznego obniżenia swoich cen na podręczniki szkolne.

Źródło: merlin.pl.

 
Na czym polega zdrowe odżywianie?

Zdrowe odżywianieNie może to być kolejny, jednorazowy zryw. Jeśli zmienimy nasz styl życia, z pewnością odczujemy zmiany w ciele, umyśl

Zmiany w świecie komputerów

KomputeryŚwiat komputerów - zmiany Niektórzy z nas pamiętają, jak wyglądały


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl