Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Czy warto studiować?

StudiaCzy warto studiować?

Nie od dziś wiadomo, że "nauka to potęgi klucz". Dlatego wielu młodych, uzdolnionych ludzi postanawia wykorzystać swoją życiową szansę i zaraz po zdanej maturze składają wnioski na uczelnie. Głęboko wierzą, że gdy tylko ukończą odpowiednią szkołę, ich życie będzie już tylko pasmem sukcesów i powodzeń.

Ale czy jest tak naprawdę? Czy wyższe wykształcenie zapewnia wysoki standard życia?

Odpowiedzi na te pytania nie da się udzielić jednoznacznie. W obecnej dobie, gdy pogoń za karierą jest na porządku dziennym, a ludzie coraz bardziej skupiają się na zarabianiu pieniędzy, odpowiedni tytuł przed nazwiskiem z pewnością pomoże w znalezieniu interesującej pracy. Nie jest to jednak regułą. W dużej mierze uwarunkowane jest to osobowością potencjalnego pracownika i umiejętnością przekonywania do własnej wartości.

Gdy młody człowiek od początku wie czego oczekuje od życia i dąży do tego wtedy sprawa jest prosta. Bowiem wie, że chce zostać lekarzem bądź prawnikiem i oczywiste jest, że wykształcenie jest tutaj konieczne by osiągnąć sukces. Gorzej niestety sprawa wygląda, w przypadku gdy taki człowiek chce osiągnąć sukces, ale nie wiem w jaki sposób. Nie wie jaka dziedzina nauki go zainteresuje. Albo jeszcze gorzej, wybiera studia, na które jedynie został przyjęty.

Czy wtedy studiowanie ma jakiś sens?

Czy naprawdę możemy zaufać losowi, że z pewnością wybrał dla nas odpowiednią drogę?

Tego nie wiadomo. Wiadome jest jednak to, że studiowanie na jakimkolwiek kierunku daję zupełnie inne wartości. Otóż, nic tak nie dodaje pewności siebie jak osobiste ubieganie się o zaliczenia przedmiotów. Po kilku latach takiej praktyki, absolwent szkoły wyższej, będzie potrafił pracować bardziej samodzielnie, podejmować szybciej decyzje, a w końcu odnajdywać się w trudnych sytuacjach i radzić sobie z problemami. Dodatkowo bardzo często dochodzi też, samodzielne mieszkanie z dala od domu rodzinnego, gdzie o wszystko zawsze zadbali opiekunowie.

Studiowanie ma również inną zaletę. Mianowicie, każdy rok studiów liczy się do emerytury na podobnej zasadzie co zwykła praca. Oczywiście zależy to od wielu czynników, które jednak łatwo można odnaleźć w internecie.

Czy to wszystko co dają nam studia?

Niezupełnie. Oczywiste jest również to, że na początku nie zawsze mamy duże pole manewru przy wyborze kierunku studiów. Jednak, na studiach uzupełniających jest już większy zakres tematyczny. Nie zawsze bowiem musimy studiować dalej to od czego zaczynaliśmy. Ułatwia to odnalezieniu odpowiedniej pracy, ponieważ uczelnie często pomagają w uzyskaniu stażu, nawet jeszcze przed zakończeniem studiów. Możliwe jest wtedy jednoczesne zdobywanie wiedzy i doświadczenia, a czasami nawet i zarabianie pieniędzy.

Dlaczego więc, tak często słyszy się, że w Polsce jest coraz więcej inżynierów i magistrów bez pracy?

Często spowodowane jest to zbyt dużymi oczekiwaniami przyszłego pracownika co do początkowej wysokości pensji. Nie ma się co oszukiwać, studia nie pozwolą nam zarabiać od razu po ich zakończeniu, trzykrotnej średniej krajowej. Jednak na pewno przyspieszą ten proces, i jeżeli już w końcu osoba taka osiągnie sukces, to można być pewnym, że studia na pewno w tym pomogły.

Gdy uwzględnimy kilka powyższych argumentów, można dojść do wniosku, że studiowanie zawsze przynosi korzyści. Nawet, gdy nie trafimy w odpowiedni dla siebie kierunek, to nie mamy się czym przejmować, bo zdobędziemy umiejętności, których raczej nie zdobędzie się w szkole średniej. Studiowanie jest bardzo pożytecznych etapem w życiu i pomaga nie tylko zdobyć lepsze wykształcenie oraz pracę, ale pozwala również udowodnić każdemu na ile tak naprawdę nas stać.

 
Praca podczas studiów

Praca na studiachJak pogodzić studia i pracę? Wielu absolwentów szkół średnich, decydując się na kontynuowanie edukacji n

Staże dla studentów

Staż dla studentaW toku edukacji na studiach wyższych jednym z obowiązków każdego studenta jest odbycie praktyk zawodowych. Są one obligatoryjne i warunk


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl