Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
CV i poszukiwanie pracy

W naszym kraju występuje często błędne przeświadczenie, że problemy ze znalezieniem pracy wynikają tylko i wyłącznie z bezrobocia. Często bywa jednak tak, że to nie rynek pracy jest winny takiej sytuacji, a nasza nieporadność przy szukaniu zatrudnienia.

Wiele osób po prostu nie wie gdzie i w jaki sposób szukać pracy, albo po prostu nie jest w stanie wykorzystać do tego celu nowoczesnych mediów, takich jak Internet.

Najtrudniejsze są początki. W przypadku szukania pracy nie jest inaczej. Od czego więc zacząć?

Sporządzenie curriculum vitae - CV

Najlepszym rozwiązaniem będzie sporządzenie naszego curriculum vitae, czyli życiorysu zawodowego, gdzie będą zawarte wszystkie istotne informacje dotyczące naszej osoby. Oczywiście nikt nie wymaga od nas opisywania swojego życia prywatnego - pisząc CV powinniśmy skupić się tylko i wyłącznie na detalach dotyczących doświadczenia zawodowego, wykształcenia, umiejętności itd. Nie mając wcześniej takich doświadczeń możemy mieć problem z tym, jak napisać CV. Nie jest to trudne, jednak jeśli do tej pory nigdy nie widzieliśmy na oczy życiorysu zawodowego, to dobrym pomysłem będzie zapoznanie się ze schematami takich dokumentów. W internecie bez problemu znajdziemy wzory CV, z których możemy skorzystać szykując swój własny życiorys.

Informacje w curriculum vitae

Tworząc curriculum vitae nie możemy zapomnieć o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim nie zapomnijmy zamieścić tam naszych aktualnych danych kontaktowych - numeru telefonu, a także adresu skrzynki elektronicznej. Poczta e-mail jest coraz częściej używana do kontaktów z potencjalnymi pracownikami, dlatego warto taką opcję wziąć pod uwagę. Oprócz tego, na końcu naszego CV powinno znaleźć się zdanie, w którym zgadzamy się na przetwarzanie naszych danych osobowych.

Jak znaleźć pracę?

Obecne czasy dają nam wiele fenomenalnych możliwości na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy. Poza standardowymi sposobami - takimi jak przeglądanie ogłoszeń w prasie, możemy również sięgnąć do bezkresnych zasobów internetu. W sieci najlepszym pomysłem jest skierowanie się od razu na specjalistyczne portale z ogłoszeniami o pracę. Rozgłaszają się tam zarówno małe firmy, jak i znane koncerny. Niektóre z tego typu stron oferują płatny dostęp do danych kontaktowych pracodawców, ale znajdziemy również takie, gdzie jest to darmowe. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie aby nadal przeglądać ogłoszenia w gazetach i innych, tradycyjnych mediach. Pamiętajmy jednak, że w internecie liczba ogłoszeń jest większa, a do tego z reguły łatwiej jest je przeglądać i weryfikować. Pamiętajmy, że nie od razu Rzym zbudowano. Jeśli po wysłaniu naszego CV w kilka różnych miejsc nadal nie dostaliśmy odpowiedzi, to nie mamy co się załamywać. Przeglądajmy kolejne oferty, wysyłajmy swoje curriculum vitae i listy motywacyjne, a kto wie, może uda nam się odnieść sukces.

 
W poszukiwaniu pracy

Szukamy pracy w dwóch przypadkach: albo nie mamy jej wcale, albo mamy i chcemy ją zmienić. W tym pierwszym przypadku szukanie pracy jest bardziej pilne, po

Oferty pracy

Ogłoszenia o pracę pojawiają się dziś w wielu miejscach. Pierwsze to oczywiście media tradycyjne, czyli prasa, radio i telewizja. Najczęściej ogłoszenia o


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl