Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
Ciekawe programy aktywizujące

560Przyczyn bezrobocia jest naprawdę bardzo wiele. To przede wszystkim niedopasowanie miejsc pracy do pracowników i ich wykształcenia, wysokie koszty pracy, niedopasowanie popytu na pracę do podaży, co określa się jako bezrobocie strukturalne czy zbyt sztywne prawo pracy. Coraz częściej obserwujemy bezrobocie wśród młodych osób, również świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższych.

Dlaczego tak się dzieje?

Przyczyn również może być wiele. Czasem absolwenci kierują się modą albo własnymi zainteresowaniami w wyborze kierunku, ale trzeba również patrzeć na to, czy dana branża jest przyszłościowa.

Jeśli ktoś pragnie studiować niszowy kierunek, powinien zastanowić się również nad wybraniem drugiego fakultetu. Dla przykładu: osoby pasjonujące się historią sztuki mogą mieć problemy ze znalezieniem pracy w zawodzie. Dobrym sposobem będzie wybranie historii albo administracji jako drugiego kierunku. Mogą później pracować w szkole, archiwum, bibliotece lub zdecydować się robić doktorat. To forma zabezpieczenia na przyszłość.

Aby przeciwdziałać rosnącemu wciąż bezrobociu rząd opracował wiele interesujących programów i instrumentów aktywizujących.

Mają one na celu pomoc osobom bezrobotnym w znalezieniu ciekawej pracy, która będzie odpowiadała ich aspiracjom. Bardzo popularne są zwłaszcza staże z urzędu pracy. Są one kierowane zarówno do świeżo upieczonych absolwentów szkół wyższych jak i dla długoletnich bezrobotnych.

Poza tym osoby pozostające bez pracy często decydują się na podjecie prac społecznych użytecznych, prac interwencyjnych.

Bardzo ciekawym instrumentem aktywizującym osoby bezrobotne jest również kierowanie ich na szkolenia lub specjalistyczne kursy. Mogą one pomóc w podniesieniu kwalifikacji lub przekwalifikowaniu się i podjęciu pracy w zupełnie innym lub pokrewnym zawodzie.

Osoby z dyplomem wyższej uczelni mogą również zdecydować się na studia podyplomowe. Rząd ale również inne instytucje, takie jak Unia Europejska chętnie decydują się również na przyznanie dotacji na własną działalność. Popiera się takie ciekawe i odważne inicjatywy ze strony obywateli.

 
Artystyczne zdjęcia z uroczystości rodzinnych

Artystyczne zdjęciaDawniej zdjęcia ze ślubu miały za zadanie jedynie dokumentować uroczystość. Jedynie w przypadku ślubu zapraszało się profesjonalnego fotogr

Spada liczba rodzin wielodzietnych w Polsce

Jeszcze trzydzieści lat temu posiadanie piątki czy szóstki dzieci było w Polsce czymś zupełnie normalnym. Obecnie młodzi małżonkowie decydują się na jedno góra dwoje dzieci. G


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl