Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Szkolenie, kurs na wózki widłoweOsoba bezrobotna to człowiek pozostający bez pracy, ale zdolny do jej wykonywania.

Osoba bez pracy często frustruje się brakiem zajęcia, psychologia wylicza etapy, przez jakie przechodzi bezrobotny, od apatii poprzez optymizm i szukanie pracy aż po poczucie beznadziejności, w przypadku bezowocnych poszukiwań. Na szczęście nietrudno znaleźć sposób na podniesienie kwalifikacji lub zmianę zawodu. Wiele osób bezrobotnych znajduje swoją szansę w dodatkowych szkoleniach. Jednym z nich jest kurs operatorów żurawi dźwigowych lub kurs operatorów wózków widłowych.

Więcej…
Bezrobotni absolwenci

Bezrobotni absolwenciStopa bezrobocia w Polsce, jak donoszą media, oscyluje w granicach 13%. W tym artykule chcemy zająć się brakiem pracy wśród najlepiej wykształconych rodaków. Absolwenci wyższych, wielokrotnie prestiżowych uczelni dosyć często spotykają się z problemem braku popytu na ich umiejętności, wiedzę poświadczoną dyplomem.

Liczba tego rodzaju bezrobotnych może obecnie wynosić prawie 230 tysięcy osób.

Gdzie należy upatrywać "winnych" takiej sytuacji? Ekonomiści tłumaczą to trudną sytuacją gospodarczą, inni - kierunkami studiów "bez przyszłości" , jeszcze inni brakiem podstawowej wiedzy wśród bezrobotnych absolwentów.

Jednak bez względu, z której strony spojrzymy na ten problem jest duży - i nadal będzie narastać. Obecnie praktycznie każdy młody człowiek kończący szkołę średnią - wybiera się na studia. Jednak nie ma pewności, czy wybierając studia dzienne, wiedza i umiejętności które zdobędzie, za pięć lat będą komukolwiek potrzebne. Z drugiej strony patrząc, czy studia niestacjonarne, będą czymś lepszym? Nie każdy posiada bogatych rodziców, którzy opłacą czesne na uczelni. Wielu młodych studentów dorabia na boku w różny sposób, znacznie poniżej swoich możliwości. Kto zatrudni pracownika bez kilkuletniego doświadczenia zawodowego?

Pracując na stanowiskach niezwiązanych w żaden sposób z własnym kierunkiem studiów, zamykają sobie drogę na zdobycie jakiegokolwiek doświadczenia i zwiększenie swoich szans na godną pracę w przyszłości. Tutaj koło się zamyka. Praktycznie każdy student prędzej czy później stanie przed dylematem: Czy pozostać, czy wyjechać z kraju? Oprócz bezrobotnych absolwentów, są również tacy którzy mimo całej studenckiej "harówki" godzą się pracować za marne pieniądze, pozostając na "umowach śmieciowych". Kierują nimi inne priorytety: rodzina, przywiązanie do kraju lub strach przed nieznanym. Dla wielu studentów barierą może być nieznajomość jeżyka obcego, choć jest to już coraz rzadziej spotykany problem. Jednak nawet człowiek, który zgodzi się na opuszczenie granic naszego państwa, nie ma pewności, czy zagranicą znajdzie godne warunki pracy, oczekiwania które zostaną spełnione.

Słowem podsumowania dzisiejszy student wybierając kierunek studiów, powinien kierować się własnymi zainteresowaniami. Jedno jest pewne w tym wszystkim - gdyby w przyszłości znalazł pracę w wyuczonym kierunku - nie będzie się w niej nudził, bo będzie robił to co lubi.

 
Edukacja a przyszła praca

Edukacja a przyszła pracaRynek pracy w ostatnich latach zmienił się diametralnie. Samo wykształcenie nie jest już gwarancją uzyskania dobrego zatrudnienia. C

Studia, a praca

Studia, a pracaWielu młodych ludzi interesuje się tym, czy po każdych studiach jest praca. Wszystko jest możliwe, nawet znalezienie zajęcia po mało przyszłościowym kieru

Praca wykonywana w domu

Praca wykonywana w domuWspółcześnie, w dobie nowoczesnych technologii, praca wykonywana w domu, na odległość, nie jest niczym wyjątkowym.

Problemy ze znalezieniem pracy

Żyjemy w takich czasach, że znalezienie pracy wcale nie jest łatwe. Oczywiście, możemy imać się różnych zajęć, ale znalezienie profesji, która będzie odpowiadała naszym oczek

Praca w magazynach - kandydaci

Operator wózka widłowegoKandydaci do pracy w magazynach są pilnie poszukiwani. Mogą to być osoby z wykształceniem zawodowym, ale bardzo pożądan


  Kursy języka angielskiego dla firm

  Inwestycja w kadry, to nie tylko inwestowanie w pracowników i ich indywidualne...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych

  Zalety wynajmowania sal szkoleniowych. Wiele firm, uczelni i innych instytucji...


  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych staje się coraz popularniejsz...


  Zakładanie firmy na studiach

  Co charakteryzuje studentów? Poza młodym wiekiem, z pewnością nie można...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl