Wyposażenie sali szkoleniowejJak zdobyć nowy zawód? Nie zawsze uda się nam wybrać zawód, który jest dokładnie dopasowany do aktualnych potrzeb na rynku. Wtedy pojawia się zagrożenie bezrobociem, ponieważ nie potrzeba takich specjalistów, jakimi jesteśmy. Taka edukacja jest dozwolona w każdym wieku i decyduje się na nią wiele osób. Warunkiem przyjęcie na studia zaoczne jest posiadanie świadectwa maturalnego.

Więcej…

Kurs na wózki widłoweKurs na wózki widłowe. Wiele osób, które nigdy nie miało do czynienia z wózkiem widłowym uważa, że prowadzenie takiego pojazdu jest niezwykle proste. Jest tak dlatego, że układ kierowania jest podobny do tego samochodowego. Musimy jednak pamiętać, że wózki to maszyny mniejsze, bardziej zwrotne i środek ciężkości znajduje się w innym miejscu niż w przypadku samochodu.

Więcej…
4 skuteczne sposoby na naukę

Sposoby na naukęKażdy student ma swoją ulubioną metodę uczenia się. Niestety większość działa na zasadzie 3 razy Z. Czyli zakuć, zdać, zapomnieć. I tak się dzieje, kiedy bezmyślnie ślęczymy nad materiałem noc przed egzaminem, wkuwając a nie zapamiętując.

Jest kilka prostych metod, dzięki którym nauka przyjdzie z dużą łatwością i przyjemnością, ale co najważniejsze wiedza nie ucieknie chwilę po egzaminie.

Mapy myśli

Zwykłe metody uczenia opierają się tylko na jednej lewej półkuli mózgu, jest to znacznie mniej efektywne od uczenia się z wykorzystaniem całego mózgu. Rysowanie map myśli, jest idealnym rozwiązaniem aby pobudzić do działania prawą kreatywną półkulę mózgu. Wykorzystanie obu półkul w znacznym stopniu ułatwia przyswajanie nowego materiału, dodatkowo jest to wyjątkowo przyjemny sposób nauki. Tworząc mapy myśli pamiętaj o tym, żeby były pełnie kolorów i symboli, twórz mapy tak aby korzystać w jak największym stopniu z wyobraźni. Czym zabawniejsze będą Twoje rysunki tym lepiej je zapamiętasz.

Skojarzenia

Szybka i przyjemna metoda nauki. Dzięki skojarzeniom zapamiętuje się dowolne informacje w określonej kolejności łącząc ze sobą wszystkie elementy. Cała zabawa polega na układaniu sobie historyjki z podanych wydarzeń lub wyrazów, które chcemy zapamiętać. Wystarczy zapamiętać pierwszy wyraz a reszta przypomni się sama na zasadzie skojarzenia i układania historyjki. Korzystając z tej techniki twórz skojarzenia sam, najlepiej wtedy zapamiętasz. Niech Twoje skojarzenia są przerysowane, wyolbrzymione, absurdalne i śmieszne. A cała układana historyjka czym mocniej dynamiczna będzie tym lepiej ją przyswoisz. Pierwsze słowo, które chcesz zapamiętać powinno być ogólnym słowem, które kojarzy Ci się z całością. Wtedy szybko odtworzysz całą bazę wyrazów.

Notatki

Tworząc zwykłe notatki zadbaj o ich wygląd. Twoje zeszyty powinny być przejrzyste i dobrze zorganizowane. Podkreślaj najważniejsze rzeczy i wprowadź w notatkach ład i harmonię. Dodawaj rysunki do poszczególnych akapitów, pozwoli Ci to odtworzyć treść akapitów za pomocą skojarzenia z rysunkiem.

Fiszki

W ostatnich kilku latach jedna z najpopularniejszych metod uczenia się. Prostota tej metody jest niezwykła. Fiszki można kupić w sklepie już z dostępnymi i nadrukowanymi zagadnieniami, ale również można samem stworzyć magiczne karteczki. Wystarczy zwykła kartka papieru, długopis i nożyczki, dzięki temu stworzymy od podstaw nasze własne fiszki, z których możemy się uczyć, w każdym miejscu i o każdej porze. Na jednej stronie kartki piszemy słowo kluczowe, lub zagadnienie, którego chcemy się nauczyć, a na odwrocie wytłumaczenie. Dzięki temu w kolejności losowej możemy sami siebie przepytywać z zdobytej wiedzy.

Jest wiele różnych metod wspomagających skuteczną naukę. Najważniejsze jednak jest to, aby odkryć metodę najlepszą dla nas. Wielogodzinna nauka na siłę, na pewno nie przyniesie pozytywnych efektów. Jeśli nudne wkuwanie połączymy z humorem, wyobraźnią i zabawą przyswajany materiał sam wpadnie nam do głowy i będzie wydawał nam się znacznie ciekawszy.

Źródło: www.wymiennik.com.

 
Na czym polega zdrowe odżywianie?

Zdrowe odżywianieNie może to być kolejny, jednorazowy zryw. Jeśli zmienimy nasz styl życia, z pewnością odczujemy zmiany w ciele, umyśl

Zmiany w świecie komputerów

KomputeryŚwiat komputerów - zmiany Niektórzy z nas pamiętają, jak wyglądały


  O kursach języków obcych

  Ludzie mają różne preferencje w stosunku do nauki języków obcych. Inne ocz...


  Kursy językowe, a pracodawcy

  Właściciele przedsiębiorstw chętnie wysyłają swoich pracowników na kursy...

  Informacje

  Gazda-Edukacja.pl

  .


  Nietypowe ośrodki i sale konferencyjne - Warszawa, Wrocław

  Czy można sprawić, że tradycyjna konferencja stanie się niezwykłym doświa...


  Ośrodki szkoleniowe - wyposażenie i wynajem sal szkoleniowych - Warszawa

  Polskie urzędy, oraz liczne firmy skarbu państwa wydają krocie na budynki pr...


  Sale konferencyjne i szkoleniowe do wynajęcia - Warszawa, Wrocław, Poznań

  Wiele firm szkoleniowych świadomie rezygnuje z posiadania własnej sali szkole...


  Wynajmowanie pomieszczeń szkoleniowych na godziny

  Wynajmowanie sal konferencyjnych i szkoleniowych na godziny staje się coraz ba...


  Jak zorganizować konferencję?

  Konferencje i szkolenia to ostatnio coraz popularniejsza forma zarówno dokszta...


  Studia: wybór miasta - Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań?

  Jakie studia wybrać? W jakim mieście studiować? Duży ośrodek akademicki, a...

   TOP ↑    Copyright: © www.gazda-edukacja.pl